Pompy i inne elementy układu paliwowego w ofercie EUROREPAR

, 11 listopada 2020, 23:43

Poszukujesz pompy paliwa lub innych elementów układu zasilania i pomiaru poziomu paliwa z pewnego źródła? Koniecznie sprawdź ofertę marki EUROREPAR, liczącą aż 91 pozycji katalogowych, dopasowanych do większości modeli pojazdów poruszających się po europejskich drogach.

Wymiana elementów układu paliwowego – dlaczego jakość jest ważna?

Sprawność układu zasilania paliwem odgrywa kluczową rolę dla rozruchu i poprawnej pracy silnika. System musi dostarczać dokładnie odmierzone dawki paliwa pod odpowiednim ciśnieniem, aby proces spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku przebiegał poprawnie. Elementy tego układu, ze względu na stały kontakt z łatwopalnym paliwem, muszą także zapewniać maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa dla użytkownika samochodu. Obecnie pompy paliwa oraz pozostałe elementy osprzętu muszą także spełniać rygorystyczne normy jakościowe, aby zapewnić stały, niezawyżony poziom emisji zanieczyszczeń przez pojazd.

Usterki układu paliwowego są kłopotliwe dla właściciela auta i niekiedy trudne w diagnozie oraz naprawie dla mechanika. Z tego względu, w przypadku konieczności wymiany elementów układu, warto postawić na części o sprawdzonej jakości, które będą w stanie zagwarantować, że usterka nie powróci przez bardzo długi czas użytkowania auta.

Elementy układu zasilania paliwem EUROREPAR

Znana w ponad 50 krajach marka Eurorepar posiada asortyment części wielu grup produktowych. Są one znane z jakości i niezawodności, ale także konkurencyjnej wobec innych marek ceny. Choć marka kojarzona jest głównie z samochodami należącymi do grupy PSA, posiada w swojej ofercie asortyment do zdecydowanej większości modeli pojazdów jeżdżących po europejskich drogach. W przypadku elementów układu paliwowego, Eurorepar proponuje 91 pozycji katalogowych, w tym:

  • 65 kompletnych zespołów zasilających
  • 18 pływaków czujnika poziomu paliwa
  • 8 pomp paliwa (wkłady lub w obudowie)

Pompy Eurorepar są dostosowane do różnych rodzajów paliw spotykanych na rynku, a ich specyfikacje techniczne w zakresie montażu, parametrów pracy i trwałości są identyczne jak dla pomp paliwa wykorzystywanych na pierwszy montaż w pojazdach.

Jakie cechy powinna posiadać pompa paliwa?

Układ paliwowy powinien pracować bezawaryjnie i cicho. Pompy paliwa Eurorepar posiadają sprawdzoną przez ekspertów izolację elektryczną, która eliminuje ryzyko zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Bezpieczeństwo stosowania zostało potwierdzone tzw. Etykietą Bezpieczeństwa.

Jakość pracy pomp paliwa Eurorepar opiera się m.in. na konstrukcji zaworów. Zawór zwrotny utrzymuje stałe ciśnienie po stronie tłocznej i zapobiega powstawaniu pęcherzyków pary paliwa. Z kolei zawór nadmiarowy służy do ochrony silnika elektrycznego pompy przed przegrzaniem. Stabilizacja ciśnienia w pompie jest możliwa dzięki wyposażeniu systemu w regulator ciśnienia (inny dla silników z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim). Ilość paliwa jest mierzona przez moduł pomiarowy przy wykorzystaniu zjawiska zmiennej oporności, zależnej od położenia pływaka (możliwość sygnalizowania poziomu minimalnego i rejestrowanie ewentualnego uzupełniania paliwa).

Długą i bezproblemową pracę zapewniają odpowiednio zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów szczotki silnika. Za cichą pracę pomp jest odpowiedziany dokładnie wyważony wirnik, a także dwustopniowy system podawania paliwa, zapewniający minimalną pulsację ciśnienia.

Wybierając pompy paliwa Eurorepar unikamy problemów z montażem. Pompy posiadają mocowania identyczne jak w rozwiązaniach OE.

Po więcej informacji na temat POMP PALIWOWYCH NISKIEGO CIŚNIENIA I INNYCH ELEMENTÓW UKŁADU ZASILANIA PALIWEM EUROREPAR:

Informacje dotyczące zamówień uzyskasz w Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 500 94 72 lub pod adresem email czesci@distrigo.com.pl oraz na stronie: distrigo.com.pl

Artykuł sponsorowany EUROREPAR

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!