Valeo wprowadza podwójne suche sprzęgło na aftermarket

3 lipca 2020, 16:03

Valeo wprowadza na aftermarket podwójne suche sprzęgło (Dual Dry Clutch). Rozwiązanie to umożliwia szybką zmianę biegów, płynne i mocne przyspieszenie oraz minimalizację NVH (hałasu i wibracji).

W 2020 roku Valeo wprowadza do oferty rynku części zamiennych, podwójne suche sprzęgło. Produkt ten stanowi rozszerzenie kompetencji Valeo w obszarze układów przeniesienia napędu. Rozwiązanie to znalazło już zastosowanie w pojazdach KIA i Hyundai.

Siłowniki załączające kolejne biegi zastosowane w podwójnym suchym sprzęgle Valeo umożliwiają zmianę biegów szybszą o 15% w porównaniu do poprzedniej, 6-biegowej generacji skrzyni biegów stosowanych w samochodach Hyundai i KIA.

Redukcja emisji CO2 jest jednym z priorytetów Valeo i stała się podstawą w procesie tworzenia podwójnego suchego sprzęgła. Rozłączanie biegów działa bez konieczności wykorzystania energii elektrycznej, pochodzącej z siłownika elektromechanicznego. Wszystkie te innowacje poprawiają płynność, obniżają wibracje i opór przekładając się na niższe zużycie paliwa i obniżoną emisję CO2.

Nowa oferta Valeo zostaje wprowadzona wraz z kompleksowymi rozwiązaniami montażowymi – procedura ręcznej kalibracji ma zwiększać wydajność w warsztacie. Oferta zawiera pełny program pomocy technicznej, w tym instrukcje montażu, szkolenia na żywo, webinary, interaktywne prezentacje i filmy na bezpłatnej internetowej platformie technicznej Valeo Tech @ssist.

To nowy ważny krok w strategii Valeo dedykowanej IAM, stanowiący kontynuację rozwoju gotowych rozwiązań montażowych dla nowoczesnych układów napędowych. Oferta podwójnego suchego sprzęgła Valeo obejmuje zestawy sprzęgła, koła dwumasowe, siłowniki, narzędzia montażowe oraz pełny pakiet wsparcia technicznego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!