KYB członkiem SDCM

22 lutego 2012, 10:16

1 lutego 2012r. firma KYB Europe Sp. z o. o. została członkiem Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Tym samym dostawca podzespołów do układów zawieszenia dołączył do grona firm wspierających rozwój niezależnego rynku części motoryzacyjnych w Polsce.

Współpraca KYB Europe z FIGIEFA i CLEPA

KYB Europe wspiera także działania międzynarodowych stowarzyszeń, które w imieniu producentów dbają o interesy firm motoryzacyjnych na szczeblu europejskim. KYB Europe przedłużył o kolejne trzy lata współpracę przy programie współprowadzonym przez Międzynarodową Federację Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych (FIGIEFA) “Prawo do naprawy” – program promujący uregulowania ułatwiające konkurencję w sektorze motoryzacyjnym. Więcej informacji na stronie: http://r2rc.pl.

Ponadto KYB Europe będąc członkiem CLEPA – Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Branży Motoryzacyjnej, wspiera inicjatywę „Manufacturers against Product Piracy“ – producenci przeciwko piractwu wyrobów (MAPP). Za pośrednictwem hasła „podobne nie znaczy takie samo“ dystrybutorom, warsztatom, służbom celnym oraz klientom ostatecznym zwraca się uwagę na oryginalność części zamiennych. Więcej informacji na stronie: http://www.mapp-initiative.com/.

KYB Europe świadomie wspiera działania CLEPA i FIGIEFA zdając sobie sprawę jak ważne jest członkostwo w stowarzyszeniach, które uczestniczą przy procesach kształtowania europejskiego prawa, aby zapewnić swobodę konkurencji oraz chronić niezależny rynek motoryzacyjny w zakresie produkcji, dystrybucji części zamiennych i usług naprawczych.

FIGIEFA (International Federation of Independent Automotive Aftermarket Distributors) to międzynarodowa federacja z siedzibą w Brukseli, reprezentująca niezależnych dystrybutorów na rynku samochodowych części zamiennych na szczeblu Unii Europejskiej. Federacja skupia organizacje dystrybutorów działających na rynku części, serwisowania i napraw pojazdów z 24 krajów, dążąc do utrzymania wolnej i efektywnej konkurencji na rynku motoryzacyjnym.

CLEPA (European Association of Automotive Suppliers) jest europejską organizacją patronacką reprezentującą interesy dostawców dla branży motoryzacyjnej. 82 spośród największych światowych dostawców części, systemów i modułów samochodowych oraz 28 krajowych stowarzyszeń branżowych jest członkami CLEPA, reprezentując ponad 3000 przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 3 miliony osób i obejmujących wszystkie produkty i usługi w ramach łańcucha dostaw dla sektora motoryzacyjnego. CLEPA jest uznawana jako partner w rozmowach z instytucjami europejskimi, ONZ i podobnymi organizacjami (ACEA, JAMA, MEMA, itp.).
 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 22 lutego 2012, 13:24 0 0

..."Ponadto KYB Europe będąc członkiem CLEPA - Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Branży Motoryzacyjnej, wspiera inicjatywę „Manufacturers against Product Piracy“ – producenci przeciwko piractwu wyrobów (MAPP). Za pośrednictwem hasła „podobne nie znaczy takie samo“ dystrybutorom, warsztatom, służbom celnym oraz klientom ostatecznym zwraca się uwagę na oryginalność części zamiennych"...
Popieram!!!
Pozdrawiam SOFIMCARS

Odpowiedz

Anonim, 23 lutego 2012, 15:59 0 0

Niemożliwe! Cóż się stało, skąd ta nagła decyzja? :)

Odpowiedz

Anonim, 23 lutego 2012, 16:01 0 0

Jak jeszcze Fota przystąpi to uwierzę,że majowie mieli rację i w 2012 będzie koniec świata

Odpowiedz