Valeo zdobyło nagrodę Innovation Award

22 września 2004, 0:00

Lane Departure Warning System, opracowany przez Valeo wspólnie z firmą Iteris zdobył Innovation Award podczas tegorocznych targów Automechanika we Frankfurcie w kategorii Systems and Modules w uznaniu dla innowacyjności i przydatności nowego systemu wspomagającego prowadzenie samochodu.
Prezydent Grupy Valeo Thierry Morin skomentował: “Ta nagroda demonstruje zaangażowanie Valeo w dostarczanie elektronicznych rozwiązań wspomagających komfort prowadzenia samochodu i zwiększających bezpieczeństwo na drogach”.
Używając miniaturowego czujnika video połączonego z elektronicznym modułem kontrolnym, Lane Departure Warning System monitoruje pasy na jezdni przed samochodem. W momencie kiedy pojazd zaczyna opuszczać pas jezdni bez włączonego kierunkowskazu, kierowca jest informowany sygnałem dźwiękowym lub wibracjami fotela, aby skorygował tor jazdy samochodu.
Zapobieganie niezamierzonym zmianom pasa ruchu pozwoli na zmniejszenie liczby wypadków. Ostatnie badania wykazały, że senność i nieuwaga są przyczynami co trzeciego wypadku samochodowego w Europie i USA. System obliguje także do właściwego używania kierunkowskazów.
Innowacyjny system będzie seryjnie montowany w samochodach Nissan Infinity FX45 dostępnych na rynku amerykańskim od 2005 roku.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!