NTN-SNR specjalistą od rotacji

18 października 2011, 14:28

Bez względu czy produktem jest łożysko koła czy napinacz rozrządu, polem działania NTN-SNR pozostaje zawsze rotacja. Firma, będąc kluczowym graczem w produkcji części samochodowych zarówno na rynek OE jak i wtórny, wciąż rozwija ofertę i rozszerza działania mające na celu wsparcie swoich klientów.

NTN-SNR powstało, aby przewodzić na rynku globalnym

Firma SNR była już europejskim liderem w dziedzinie elementów kół, a NTN wzmocniło tę pozycję poprzez uzupełnienie oferty do samochodów niemieckich. Przykładowo Mercedes korzysta z produktów  NTN do kół przedniej osi oraz SNR do kół tylnych. W przypadku elementów rozrządu produkty NTN możemy spotkać zarówno w pojazdach azjatyckich jak i europejskich, przy czym NTN dostarcza w pełnym zakresie hydraulicznych napinaczy na rynku OEM. NTN-SNR wyposaża jednych z największych na świecie producentów samochodów takich marek, jak: BMW, Fiat, Renault, PSA, Hyundai, Kia, Porsche, Opel i nie tylko.

Firma NTN-SNR posiada fabryki niemalże na wszystkich kontynentach – w Europie, Azji i obu Amerykach. Wszystkie posiadają niezbędne certyfikaty, biura i centra testowe gwarantujące najwyższą jakość produktów.

Łożyska NTN-SNR w najpopularniejszych modelach samochodów

NTN-SNR, wykorzystując podwójne korzenie, oferuje produkty zarówno do pojazdów azjatyckich jak i europejskich. Gama produktów obejmuje przede wszystkim lozyska koła, zestawy rozrządu i napedu paskowego, napinacze i roslki prowadzace, lozyska wyciskowe sprzegiel ale również lozyska do układów klimatyzacji, skrzyni biegów oraz HGV (wyposażenie do pojazdów ciężarowych). Produkty firmy NTN-SNR są stosowane w większości najlepiej sprzedających się nowych samochodach w Europie.

Ciągły rozwój oferty aftermarketowej

NTN-SNR wykorzystuje swoje doświadczenie, innowacyjność i know-how z rynku OE, oferując na rynku wtórnym produkty o jakości pierwszego montażu.

Chcąc rozwijać swoją ofertę na rynku niezależnym, firma wprowadza:

 • Zestawy rozrządu z dodatkowymi komponentami
 • Koła pasowe
 • Zestawy rozrządu z pompami wody

Podnosząc standardy związane z oferowanymi zestawami rozrządów, firma NTN-SNR oferuje komplety z dodatkowymi komponentami jak śrubki, podkładki, sprężynki itp.

W roku bieżącym znaczną modyfikację przeszły również tarcze hamulcowe z łożyskiem NTN-SNR. Zastosowanie mistrzowskiej technologii umożliwiającej ochronę łożyska poprzez osłonę sprawiło, że firma szybko stała się specjalistą w dziedzinie tych produktów na rynku europejskim.

NTN-SNR zaprezentuje w  tym roku ofertę przegubów (CVJ)  Produkty te produkowane są przez korporację NTN, NTE na potrzeby OE. Klientami są znani producenci samochodów, jak: Renault, Fiat, BMW, Toyota oraz Suzuki.

W 2012 roku NTN-SNR zaplanowała wprowadzenie zestawów napinaczy rozrządu wraz z pompą wodną. Ta grupa produktów początkowo przeznaczona będzie głównie do pojazdów francuskich (Peugeot, Renault), a z czasem będzie rozwijana zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem. Dostawcą pomp wodnych jest jeden z czołowych producentów tych elementów i specjalista na rynku OE

Wsparcie dla klientów i mechaników

Chcąc zapewnić Państwu maksimum wsparcia, NTN-SNR ulepsza również dostęp do informacji związanych z problematyką łożysk, poprzez:

 • informacje techniczne,
 • porady dotyczące montażu i demontażu
 • wiadomości na temat głównych przyczyn usterek łożysk itd.

Na stronie internetowej www.snr-aftermarket.com dodawane są nowe sektory:

 • Sekcja ciężkich HGV, wraz z katalogiem oraz podsumowaniem grup produktowych  i odpowiednią broszurą.
 • Sekcja hamulców z łożyskiem wraz z katalogiem oraz informacjami technicznymi do każdego produktu i zastosowaniem.
 • Sekcja rozszerzenia grup produktowych (co trzy miesiące) wraz z podsumowaniem ubiegłych lat.
 • Sekcja technicznych informacji dla przyszłych klientów.

Zmiany zaszły również w katalogach

W obecnym roku w książkowym katalogu rozrządów i elementów napędu pasowego podjęto decyzję o rozdzieleniu zestawow rozrzadu od napedu paskowego, ze względu na możliwość niezależnego rozszerzania oferty i potrzebę aktualizowania danych. Wiele  zmian zaszło rowniez w katalogu kół pasowych.

E-katalog został zamieniony na elektroniczną wersję katalogu na CD. Dzięki temu mogą Państwo korzystać z dodatkowych funkcji:

 • Sprawdzić co jest nowego w ofercie firmy.
 • Przeglądać zdjęcia i diagramy techniczne.
 • Sprawdzać cechy techniczne produktów takie, jak rozmiary.
 • Znaleźć odpowiadające numery OE.
 • Katalog pozwala poszukiwać produktów na 5 sposobów, przez: referencję, pojazd, referencję konkurencji lub OE, grupę produktowa, a także poprzez wymiary.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Hubert Wójcik
Market Manager Poland, Czech Rep., Slovakia
NTN-SNR Aftermarket Division,
Central Logistic Division Automotive Aftermarket

Mobile: +48 797 294 795
E-mail: hubert.wojcik@ntn-snr.fr

NTN-SNR ROULEMENTS
1 rue des Usines – BP 2017
74010 Annecy Cedex – France
www.ntn-snr.com

Opublikowane przez: Redakcja
Przygotowała firma NTN-SNR.

Dowiedz się więcej

Nowe przeguby i sprzęgła w Statim
Nowe przeguby i sprzęgła w Statim

Firma Statim poinformowała nas o wprowadzeniu do oferty handlowej nowych referencji z grupy przegubów oraz sprzęgieł kompletnych. Wspomniane części mają zastosowanie w samochodach marek: Fiat, Honda, Toyota, VW, Opel i Seat.   

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 28 marca 2020, 17:19 1 0

Jeśli chcecie komentarzy to nie straszcie KK. n/w art.nie mają tu zastosowania.Komentarz (tutaj) to stwierdzenie z autopsji! Smar pod uszczelnieniem z logo NTN w łożyslu TSR(czyje?) jest mniej niż śladowo,dlatego rolki napinaczy rozrządu tak szybko są głośne. Życzę zdrowia !!

Odpowiedz