Nissens – 90 lat w produkcji chłodnic

26 kwietnia 2011, 0:00

W tym roku duński producent chłodnic, firma Nissens A/S, obchodzi 90. jubileusz działalności. Nissens to firma rodzinna, swoimi początkami sięgająca roku 1921, kiedy to Julius Nissen założył warsztat serwisowania chłodnic. Firma od zawsze w rękach Nissenów jest wciąż rozwijana.

Pierwsza fabryka chłodnic Nissens uruchomiona została w 1943 r. przy ulicy Bjerrevej, w Horsens, pod kierownictwem Olufa Nissena. Od 1956 r. zarządzanie firmą przejął Knud Nissen. W tym roku przeniesiono też produkcję do fabryki na ul. Ormhøjgaardvej w Horsens, gdzie mieści się do dzisiaj główna siedziba firmy. W 1977 roku otwarto pierwsze zagraniczne oddziały firmy – w Finlandii oraz Szwecji.

Rok 1979 to kolejny przełom w rozwoju firmy – otwarto odział Industrial Division, produkujący chłodnice na potrzeby pierwszego montażu do elektrowni wiatrowych, przemysłu oraz wojska. Wraz z rozwojem produkcji, w 1988 roku, otwarto w Horsens w nowej lokalizacji przy ulicy Lokesallé, kolejną fabrykę chłodnic. W tych latach do pracy w firmie przystąpił Alan Nissen, przedstawiciel czwartego pokolenia rodziny Nissenów. W 1994 roku Nissens uruchomił w Horsens w pełni zautomatyzowany magazyn centralny chłodnic. Powierzchnia magazynów centralnych została w następnych latach rozbudowana o duży obiekt magazynowo-produkcyjny w Lund, niedaleko Horsens. W 2005 roku powstała na Słowacji nowa, kolejna fabryka chłodnic.

Produkcja firmy Nissens prowadzona jest w 2 obszarach – Automotive Division, gdzie wytwarzane są elementy układów chłodzenia i klimatyzacji na rynek samochodowy oraz OEM Industrial Division, w którym produkowane są chłodnice oleju, cieczy i powietrza na pierwszy montaż do maszyn i pojazdów specjalnych. Oferta Nissens na rynek samochodowy obejmuje ponad 10.000 referencji produktów do układów chłodzenia i klimatyzacji.

Nissens jest specjalistą w chłodzeniu. Oferta firmy obejmuje szeroki zakres wszelkiego typu chłodnic, wymienników ciepła i produktów powiązanych, mających zastosowanie w branży samochodowej oraz w innych gałęziach przemysłu.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!