Wzrost zaangażowania Bosch w produkcję układów hamulcowych

21 kwietnia 2011, 0:00

21 kwietnia 2011 Bosch poinformował o znacznym rozszerzeniu produkcji klocków hamulcowych w Meksyku i Chinach. Jednocześnie planowana jest rozbudowa zakładu w Niemczech zajmującego się seryjną regeneracją zacisków hamulcowych. W zakładach Buderus Guss GmbH inwestuje się w nowoczesne linie produkcyjne tarcz hamulcowych.

Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu. Dlatego czynności serwisowe i naprawy w tym zakresie należą do regularnych zadań warsztatów samochodowych. W razie konieczności wymiany komponentów układu hamulcowego, warsztat ma do dyspozycji bogatą ofertę handlową firmy Bosch w zakresie układów hamulcowych do prawie wszystkich pojazdów dostępnych na rynku europejskim.

Oferowany przez firmę Bosch asortyment obejmuje tarcze i klocki hamulcowe, zaciski, cylinderki hamulcowe oraz inne elementy hydrauliczne jak pompy hamulcowe, przewody elastyczne, a także komponenty nowoczesnych systemów hamulcowych – ABS czy ESP. Szczególnie z myślą o rozwoju branży hamulcowej Bosch rozszerza zakres prac badawczo-rozwojowych oraz produkcję wysokiej jakości komponentów hamulcowych.

Rozszerzenie produkcji klocków hamulcowych na potrzeby rynku wtórnego

Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat. Do czerwca 2011 produkcja klocków hamulcowych w fabryce firmy Bosch w Juarez (Meksyk) zostanie zwiększona o 12 milionów sztuk. Równolegle nastąpi zwiększenie produkcji w Chinach – do września 2011 ma ona wzrosnąć o około 4 miliony sztuk.

Ponadto w planach jest budowa nowej fabryki Bosch w Nanjing (Chiny), w której od września 2012 produkowanych będzie rocznie około 80 milionów klocków hamulcowych. Równocześnie powstanie tam nowy ośrodek badawczo-rozwojowy. W skład jego wyposażenia wchodzić będą najnowocześniejsze stanowiska kontrolne i sprzęt do testów.

Niemiecka fabryka Bosch w Göttingen również zwiększy moce w zakresie regeneracji zacisków hamulcowych.

Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Fuzja TMD Friction i Nisshinbo
Fuzja TMD Friction i Nisshinbo

Pod koniec września 2011 r. nastąpiła fuzja TMD Friction Group SA i Nisshinbo Holding Inc. W wyniku połączenia koncernów powstał największy producent elementów ciernych i hamulców na świecie. TMD, jako część Nisshinbo, jest więc notowany na tokijskiej giełdzie. Derek Whitworth nadal będzie dyrektorem zarządzającym TMD, przy współpracy jego zespołu zarządzającego. Koji Nishihara, prezes i członek […]

Nowe referencje tarcz Zimmermanna
Nowe referencje tarcz Zimmermanna

Firma Otto Zimmermann producent tarczy i klocków hamulcowych poinformowała, że wprowadziła do produkcji nowe pozycje standardowych i sportowych lakierowanych tarczy hamulcowych. Wśród tarczy seryjnych wprowadzonych do produkcji warto zwrócić uwagę na tarcze do najnowszego BMW serii 5 (F10 i F11) oraz serii 6. Poza tym dostępne są również tarcze do nowego Mercedesa CLS oraz E-klasy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!