Pakiet oprogramowania dla warsztatu – IC Mechanik

15 lipca 2004, 0:00

W tak wysoce wyspecjalizowanej branży jak branża samochodowa, z taką dużą różnorodnością modeli i typów pojazdów wydaje się, że jeden program obsługujący warsztat nie jest w stanie zapewnić profesjonalnej obsługi wszystkich procesów w nim zachodzących. Dlatego też Inter Cars wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzył nowoczesny zintegrowany pakiet oprogramowania dla warsztatu samochodowego pod nazwą IC MECHANIK.
Premiera pakietu odbyła się podczas 4. targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów, w maju bieżącego roku. Od miesiąca pakiet oprogramowania jest w ciągłej sprzedaży i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Jak działa pakiet i jak można go otrzymać?
Właściciel warsztatu może nabyć pakiet we wszystkich 41 filiach Inter Cars S.A. w każdym momencie. Powinien zgłosić się do sprzedawcy, gdzie kupi wersję demonstracyjną (demo) w cenie 20 złotych brutto. Instalacja programu jest bardzo łatwa dla każdego, nawet, jeśli użytkownik, na co dzień nie jest biegły w programach komputerowych. Wszystkie płyty CD wchodzące w skład pakietu posiadają programy instalacyjne pozwalające na sprawne i szybkie zainstalowanie i skonfigurowanie składników. Taka wersja działa przez 1 miesiąc (30 dni). Po upływie tego czasu, jeśli klient decyduje się na zakup pełnego, licencjonowanego pakietu powinien zadzwonić na numer infolinii. Osoba zajmująca się sprzedażą pakietów generuje kody uruchamiające pakiet. Użytkownik nadal wykorzystuje te same płyty, a więc poruszanie się po programach jest takie same jak w wersji demo, z tą różnicą, że użytkownik ma możliwość drukowania i przeglądania pełnych danych. Podanie kodów i zainstalowanie programu licencjonowanego trwa tyle, co przysłowiowa “minutka”.
Taki sposób dystrybucji pozwala naszym klientom na swobodne zapoznanie się z możliwościami programów składających się na pakiet oraz wybór składników konfiguracji programu. Właściciel programu może uruchomić go w dogodnym dla siebie momencie, we własnym warsztacie i sprawdzić jego działanie dostosowując do własnych potrzeb i oczekiwań.
Co ciekawe, każdy z programów może działać niezależnie – nie jest konieczna instalacja i zakup wszystkich części pakietu razem, nie wymagane jest też zachowanie kolejności instalacji poszczególnych składników. Jednak wszystkie składowe pakietu komunikują się wzajemnie znacznie upraszczając świadczenie usług w warsztacie.
Nowoczesne oprogramowanie dla warsztatów spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów – podczas targów w Inter Cars. W ciągu dwóch dni, ponad 400 aplikacji z oprogramowaniem demo znalazło swoich nabywców. Po miesiącu sprzedaży pakietów, można powiedzieć, że zainteresowanie klientów rośnie nadal bardzo szybko.
W celu zapewnienia pomocy dla użytkowników oprogramowania uruchomiono: telefoniczną infolinię czynną w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu:
 0-801 80 20 20,
pocztę elektroniczną dla użytkowników programu: warsztat@intercars.com.pl ,
stronę internetową: www.warsztat.intercars.com.pl .
Co zawiera w sobie pakiet “IC MECHANIK” ?

Pakiet IC MECHANIK wyglądem przypomina książeczkę, w której bezpiecznie umieszczono 6 płyt CD.
W jego skład wchodzą trzy płyty IC KATALOG, dwie płyty IC TECHNIKA i jedna płyta IC WARSZTAT. (Moduł IC WYCENA będzie dostępny w 3 kwartale br. z powodu konieczności dopracowania komunikacji między nim, a innymi programami pakietu).


IC Katalog – to zintegrowany katalog i cennik części.
Możliwości:
– sprawne wyszukiwanie części do konkretnej marki, typu i modelu samochodu,
– szybki import i aktualizacja cen do programu warsztatowego,
– wyszukiwanie towarów wg wielu kryteriów,
– łączność on-line z najbliższą filią i centralą Inter Cars S.A.
– możliwość automatycznej rezerwacji części zarówno w filii jak i w Centrali,
w tym module ceny części mogą być na bieżąco aktualizowane poprzez łącze internetowe, użytkownik może w każdej chwili sprawdzić dostępność części w najbliższej filii lub w Centrum Logistycznym Inter Cars.


IC Technika – innymi słowy encyklopedia, w której znajdziemy:
– ogromną ilość danych technicznych do samochodów osobowych i dostawczych wszystkich marek (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 20 lat)
– zakresy przeglądów technicznych i przebiegi pomiędzy nimi,
– informacje w języku polskim
– dużą ilość rysunków technicznych i diagramów,
jako ciekawostka – w module tym, istnieje możliwość przeprowadzania diagnozy usterki nowoczesnego silnika na podstawie wpisania odczytanego kodu błędu OBCD lub poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane przez program.

IC Warsztat -program do prowadzenia warsztatu samochodowego, niektóre możliwości tego programu:
– obsługa warsztatu, serwis pojazdów,
– wystawianie zleceń napraw,
– możliwość rozliczania czasu pracy mechaników,
– historia naprawy każdego samochodu,
– baza danych klientów i samochodów,
– planowanie pracy warsztatu (terminarz),
– obsługa magazynu, lub sklepu,
– kartoteka towarów i usług,
– gospodarka magazynowa – różnego rodzaju analizy,
– import danych z cennika Inter Cars S.A.,
– dokumenty sprzedaży (faktury, paragony),
– faktury zbiorcze dla klientów flotowych,
– obsługa kasy i banku,
– obsługa drukarek fiskalnych  Posnet i ELZAB,
– rozliczenie płatności,
– informacja o stanie należności i zobowiązań,
– archiwizacja danych.

Oprogramowanie warsztatowe przygotowane dla klientów będzie się rozwijało wraz z dostępem do informacji o pojazdach, rozwojem rynku części zamiennych, wprowadzaniem nowych modeli aut oraz sugestiami klientów. Nowe wersje opracowane będą przez dział informatyczny Inter Cars we współpracy z zewnętrznymi dostawcami technologii informatycznej. Aktualizacje programów prowadzone będą w zależności od modułu co 3-4 lub 6 miesięcy.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 kwietnia 2011, 0:00 0 0

"W tak wysoce wyspecjalizowanej branży jak branża samochodowa, z taką dużą różnorodnością modeli i typów pojazdów wydaje się, że jeden program obsługujący warsztat nie jest w stanie zapewnić profesjonalnej obsługi wszystkich procesów w nim zachodzących"

Nie jest tak źle! Od 30 lat ta sztuka udaje się z powodzeniem pakietowi CDP firmy Vector. Szczegóły pod www.vector-polska.pl. CDP obsługuje wszystkie procesy i pomaga zarządzać warsztatem i/lub salonem ponad 50 marek samochodów.

Odpowiedz

Anonim, 20 kwietnia 2011, 0:00 0 0

Korekta literówki - chodzi o stronę www.vector-polska.com (a nie jak mylnie napisałem .pl). Przepraszam.

Odpowiedz