Certyfikaty uzupełniające dla starszych urządzeń MAHA

19 stycznia 2011, 0:00

Firma WSOP otrzymała certyfikaty uzupełniające (grupowe) dla urządzeń rolkowych MAHA starszych typów, których certyfikaty zgodności nie zawierały zapisów o możliwości kontroli ciągników rolniczych, przyczep i motocykli.

Dzięki temu właściciele urządzeń wszystkich producentów (w tym MAHA) obecnych na rynku w latach 90-tych i w pierwszych latach poprzedniej dekady nie będą mieli problemów z negatywnym odbiorem stacji kontroli przez Transportowy Dozór Techniczny.

– „Problem ten dotknął wielu klientów WSOP. Jako firma odpowiedzialna nie mogliśmy zostawić ich z nierozwiązaną sprawą. Certyfikację urządzeń na nasze zlecenie przeprowadził ITS. Przygotowaliśmy rozwiązanie, pozwalające na dopuszczenie przez TDT urządzeń rolkowych firmy MAHA do dalszej (bezterminowej) pracy na stacjach kontroli, bez konieczności ponoszenia przez klientów znacznych kosztów” – powiedział prezes zarządu WSOP, Jarosław Cichoń.

Wykonywanie badań ciągników rolniczych i motocykli (w kompletacji z przystawką do kontroli jednośladów) na starszych urządzeniach rolkowych MAHA było i jest technicznie możliwe. Ponieważ producent urządzeń – niemiecka firma MAHA – nie wydała oświadczenia, iż dane urządzenia nie różnią się od urządzeń, które w terminie późniejszym objęte były certyfikatem zawierającym wpis dotyczący badań ciągników rolniczych i motocykli, firma WSOP postanowiła wykonać certyfikacje uzupełniającą.

Dodatkowe informacje na obrazku.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Zmiany w Zarządzie MAHA
Zmiany w Zarządzie MAHA

W lutym 2013 r. zarząd MAHA Maschinenbau Haldenwang GmbH & Co. KG powołał nowego Prezesa Zarządu, jego doświadczenie ma zapewnić lepsza obsługę rynku wyposażenia warsztatowego dla MAHA Polska Sp. z o.o. Jest nim Peter Surray, który zastąpi Tadeusza Maziarza. Peter Surray ma za zadanie wnieść do spółki wieloletnie doświadczenie z branży samochodowej i warsztatowej, w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!