Fabryka Valeo w Polsce laureatem nagrody Przemysłowej Doskonałości.

23 czerwca 2004, 0:00

Na niecały miesiąc przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, fabryka Valeo w Skawinie, została uznana za jeden z najlepszych zakładów w Europie w strategii zarządzania, jakości i organizacji produkcji oraz w relacjach z klientami.
W konkursie organizowanym przez magazyn “Usine Nouvelle”, Insead, niemiecką szkołę WHU i “Wirtschartswoche”, nagradzanych jest pięć spółek, które dowiodły swych zdolności do rozwijania się przy trudnej koniunkturze.
Komisja ocenia strategię, organizację produkcji, relacje z klientami oraz dostawcami. Ocena odbywa się również na miejscu, w fabryce.
Fabryka Valeo w Skawinie zawdzięcza swój sukces: programowi redukcji kosztów o 30% (w ciągu najbliższych trzech lat), bardzo dobrej współpracy z dostawcami, wzmocnieniu ekipy badawczo-rozwojowej, programowi szkoleń dla wszystkich pracowników.
Polska fabryka w 2003 roku wzmocniła swoją ekipę badawczo-rozwojową. Może ona teraz samodzielnie wykonywać swoje prototypy.
Ośrodek w Skawinie zajmuje się produkcją: skraplaczy, chłodnic i modułów schładzania dla silników samochodowych. Obroty w 2003 roku wyniosły 118 milionów euro. Wielkość produkcji to: 3 miliony chłodnic aluminiowych i skraplaczy oraz 600.000 modułów schładzania. Zatrudnia on 696 pracowników.
Głównymi klientami są: GM, Volvo, PSA, DaimlerChrysler.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!