Nowa opona off-road BFGoodrich

21 czerwca 2018, 8:45

BFGoodrich przedstawia nowość w swojej ofercie – opony Mud-Terrain T/A KM3, przeznaczone do jazdy w ekstremalnych warunkach. Dzięki zastosowanym technologiom zapewnia lepszą trakcję, przyczepność oraz wytrzymałość na błotnistej i kamienistej nawierzchni.

Opona BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 to najnowsza propozycja z oferty marki posiadającej ponad 40 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji ogumienia off-road. Nowa opona w porównaniu do swojej poprzedniczki posiada o 5 proc. lepszą trakcję na błocie dzięki zastosowaniu pasa wypustek Mud-Phobic w rowkach bieżnika, które ułatwiają samooczyszczanie z nagromadzonego błota. Dzięki temu opona oferuje lepszą trakcję na podmokłej i grząskiej nawierzchni, a masywne klocki bieżnika Terrain-Attack zapewniają przyczepność niezależnie od kąta natarcia.

Mieszanka Krawl-TEK zastosowana w BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 zapewnia o 8 proc. lepszą przyczepność na kamieniach, skałach i innych nawierzchniach mogących powodować ślizganie się opony. Strefa ugięcia Linear Flex Zone umożliwia lepszą pracę opony przy niższym ciśnieniu, dzięki czemu jej większa powierzchnia przylega do podłoża i poprawia się przyczepność. Traction-Armor Sidewall Sculpture zapobiega rozwarstwianiu się boków opony, a karbowana konstrukcja bieżnika dodatkowo podnosi jakość prowadzenia na grząskich i błotnistych nawierzchniach. Ściany boczne są o 27 proc. wytrzymalsze dzięki zastosowaniu sprawdzonej w rajdach technologii CoreGard Max, która pomaga zapobiegać m.in. przebiciu i pęknięciu ścian bocznych. Technologia ta wcześniej została wykorzystana w oponie BFGoodrich Baja T/A KR3.

Opona BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 sprawdzi się również na drogach dojazdowych. Będzie dostępna w Europie w 42 rozmiarach od 15 “do 20” (poszczególne rozmiary będą sukcesywnie wchodzą na rynek od maja 2018 roku). Pokrywa to zapotrzebowanie 75 proc. rynku ogumienia 4×4 i gwarantuje największy zakres w tej kategorii opon.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!