Nowa oferta układów hamulcowych (materiał przygotowała firma Bosch)

8 czerwca 2004, 0:00

Firma Bosch jest największym europejskim producentem systemów hamulcowych. W ofercie firmy znajdują się wszystkie elementy układów hamulcowych, począwszy od klocków i tarcz hamulcowych, poprzez części hydrauliki, a skończywszy na najbardziej zaawansowanych technicznie podzespołach czynnego bezpieczeństwa jazdy, takich jak ABS, ASR, czy ESP. Program systemów hamulcowych firmy Bosch składa się obecnie z ponad 10300 pozycji asortymentowych
W maju 2004 roku firma Bosch wprowadziła na rynek polski nowy program klocków hamulcowych Premium. Program ten obejmuje 770 numerów katalogowych, co zapewnia ponad 95%-owe pokrycie rynku.
]1[
Jest to jakościowo najwyższa linia klocków, do których masę cierną komponuje się z ponad 150 składników. Charakteryzuje się ona długim okresem trwałości, przy zachowaniu w ciągu całego okresu użytkowania wysokich właściwości ciernych i mechanicznych. Pozwoliło to na uzyskanie wysokiego komfortu użytkowania i bezpieczeństwa działania. Każdego roku w laboratoriach i ośrodkach badawczych Boscha powstaje 80 nowych referencji tej linii, specjalnie dopasowanych do danego samochodu.
Wraz z klockami zostały wprowadzone tarcze, szczęki, bębny i płyny hamulcowe.
Program tarcz stanowi 830 referencji, co daje 95%-owe pokrycie rynku.
]2[
Zapewniają jakość OE pod względem doboru składników stopu, precyzyjnego wykonania i niską skłonnością do korodowania. Szczęki hamulcowe charakteryzujące się niską ścieralnością, to 480 numerów katalogowych dających 95%- owe pokrycie rynku. Ofertę elementów ciernych zamykają bębny obejmujące 180 numerów katalogowych, co również zapewnia ponad 95%-owe pokrycie rynku.
Godna uwagi jest szeroka gama płynów hamulcowych o jakości od DOT 3 do DOT 5,1 Super.
]3[
Są one dostępne w opakowaniach o różnych pojemnościach, od 0,25 l do 60 l. W celu zapewnienia stałych właściwości płynu opakowania te wykonane są z metalu, co pozwala na 2,5-krotnie dłuższe magazynowanie. Specjalnie opatentowany kształt wylewki umożliwia opróżnianie pojemników do ostatniej kropli płynu. Punkt wrzenia płynu hamulcowego jest wyższy o 5° C niż podany na opakowaniu.
Potwierdzeniem wysokiej jakości elementów ciernych z programu hamulcowego firmy Bosch, jest fakt że wraz z kompletnym systemem hamulcowym znajdują się one na pierwszym montażu w takich innowacyjnych samochodach jak nowy Mercedes klasy E czy słynące z niezawodności nowe Toyoty Avensis, Corolla Verso i Yaris. Ponadto stosowane są w wyposażeniu fabrycznym w tak popularnych samochodach jak Renault Megane i Kangoo, Peugeot 307, Citroen C5 i nowy C4, Ford Mondeo i Transit, Fiat Panda, Punto, Stilo i nowa Idea, Opel Agila, nowy Mercedes Vito i Viano.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!