Zwycięzcy piątej edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

27 maja 2004, 0:00

Samochód stał się na tyle popularnym środkiem transportu, że przez wielu jest traktowany jako nieodłączny element codziennego życia. Aby spełniał swoje zadania, czyli był niezawodny i bezpieczny, musi być właściwie użytkowany i fachowo obsługiwany. Jest oczywiste, że fachowy personel serwisowy należy odpowiednio wykształcić. Inspirującą rolę w podnoszeniu poziomu nauczania w szkołach i placówkach edukacyjnych mogą pełnić wszelkiego rodzaju konkursy.
Taki konkurs pod nazwą “Olimpiada Techniki Samochodowej” organizują od roku 2000 miesięcznik “Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i obejmuje szkoły o kierunku nauczania samochodowym, zarówno zasadnicze, jak i technika oraz licea zawodowe. Jest to jedyny tego typu konkurs organizowany w Polsce. W trakcie konkursu jest oceniana wiedza szkolna uczniów z zakresu budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego oraz technologii napraw.
W tym roku w eliminacjach do Olimpiady wzięło udział około 8 tys. uczniów. Spośród nich zostało wyłonionych 10 finalistów, którzy na stanowiskach naprawczo-obsługowych w warsztacie samochodowym przeszli sprawdzian umiejętności praktycznych.
W olimpiadzie zwyciężył Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu i tym samym uzyskał tytuł “Samochodowej Szkoły Roku 2004”.
Najlepszym uczniem okazał się Tomasz Kosztyła z II klasy technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie.
Uroczystość wręczenia najlepszym szkołom i uczniom nagród miała miejsce w dniu 23 maja na targach części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów w Cząstkowie koło Warszawy. Nagrody ufundowane przez firmy wspierające ideę olimpiady (m.in. Inter Cars, Orlen Oil, Würth, Hella, Unitrol, Bosch) odbierali dyrektorzy szkół z finałowej trójki, uczniowie oraz ich opiekunowie.
]1[

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!