MANN-FILTER przedstawia materiał filtracyjny z włókien z recyklingu

26 października 2017, 10:07

W nowym filtrze powietrza C 24 005 marki MANN-FILTER zastosowano materiał filtracyjny z włókien syntetycznych pochodzących z recyklingu.

– Do wyprodukowania jednego metra kwadratowego materiału filtracyjnego wykorzystano tworzywo sztuczne z około dwóch 1,5-litrowych butelek PET. Dzięki takiej produkcji filtra w istotny sposób przyczyniamy się do oszczędnego wykorzystania zasobów — wyjaśnia dr Till Batt, ekspert ds. syntetycznych części filtrów powietrza w firmie MANN+HUMMEL.

– Zamierzamy zwiększyć udział włókien pochodzących z recyklingu w naszych nowych produktach do poziomu 80 procent. – dodaje.

Dzięki zastosowaniu wielowarstwowego materiału MICROGRADE A-S filtr powietrza charakteryzuje się dobrą wydajnością filtracji i umożliwia wychwycenie co najmniej 99,5 procenta cząstek zanieczyszczeń w zakresie wielkości od 0,001 do 0,352 milimetra.

Dla porównania: ludzki włos ma grubość od 0,05 do 0,07 milimetra. Ten filtr ma wysoką zdolność do wychwytywania zanieczyszczeń przez cały okres między przeglądami, więc wystarczyło zastosować powierzchnię materiału filtracyjnego odpowiadającą 30 procentom powierzchni stosowanej w klasycznych filtrach powietrza, w których wykorzystuje się materiały celulozowe.

Filtr C 24 005 spełnia wymogi określone przez producenta pojazdów w zakresie częstości wymiany również w przypadku środowiska zapylonego i wyróżnia się właściwościami zabezpieczającymi przed zapłonem. Z zewnątrz filtr C 24 005 różni się od innych filtrów powietrza. Włókna pochodzące z recyklingu mają zielony kolor, dzięki czemu łatwo go rozpoznać. Nowy filtr C 24 005 marki MANN-FILTER o jakości oryginalnego wyposażenia będzie dostępny na rynku europejskim od listopada 2017 r. dla różnych modeli samochodów marki Toyota. Inne filtry powietrza wyposażone w ten innowacyjny materiał są już opracowywane.

Już od wielu lat specjaliści ds. filtracji z firmy MANN+HUMMEL angażują się w działania na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej dzięki wdrażaniu przyjaznych dla środowiska materiałów filtracyjnych w filtrach powietrza. Poza spełnianiem wymogów określanych w specyfikacjach technicznych dla naszej firmy ważne jest prowadzenie działalności w zrównoważony i przyjazny dla środowiska sposób. Oszczędne gospodarowanie zasobami to w tym zakresie istotny czynnik. Dlatego firma MANN+HUMMEL wystąpiła o przyznanie certyfikatu zgodności z wytycznymi Forest Stewardship Council® (FSC) dla dwóch zakładów produkcyjnych, aby móc wytwarzać produkty z elementami z surowca drzewnego pochodzącego z certyfikowanych źródeł.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 2 listopada 2017, 8:57 0 0

To bardziej reklama czy ostrzeżenie?
Nowy filtr ze starych śmieci. Ciekawe o ile będzie to droższe w zakupie. Pewnie w praktyce skończy się tak jak z filtrami oleju. Sam wkład dużo droższy od kompletnego przykręcanego filtra blaszanego... O czystości rąk przy wymianie już nie wspomnę. Eko......

Odpowiedz