Strefa wyposażenia warsztatowego na 16. targach Inter Cars

25 września 2017, 13:50

Obszerna hala D gościła w tym roku wystawców wyposażenia warsztatowego. W ramach 16. targów Inter Cars znalazło się w niej sporo nowości z wielu segmentów rynku. Wystarczy wspomnieć artykuły lakierniczo-blacharskie, diagnostyczne, dedykowane do naprawy silników wysokoprężnych i wiele, wiele innych. Zapraszamy do naszej relacji ze strefy wyposażenia warsztatowego. 

W strefie wyposażenia warsztatowego można było znaleźć niemal wszystko potrzebne tak małemu warsztatowi, jak i pokaźnemu serwisowi. Począwszy od ładowarek akumulatorowych, poprzez oprogramowanie do stołów probierczych, wtryskiwacze do silników wysokoprężnych, testery, urządzenia do kontroli geometrii, urządzenia do obsługi klimatyzacji, wyważarki, montażownice, analizatory spalin, diagnoskopy, podnośniki linie diagnostyczne, rolki hamulcowe i sporo innych.

Naszą uwagę zwróciła również ekspozycja z kilkoma nowościami. Mowa o podgrzewaczu indukcyjnym z mocą 2000W, zwijadle pneumatycznym o długości węża 15 lub 20 metrów i średnicy 10MM, hydraulicznym zestawie do zarabiania przewodów hamulcowych na samochodzie, czy kamerze termowizyjnej. Nie zabrakło też szerokiej palety elementów mocujących, począwszy od różnego rodzaju spinek, nakrętek, wkrętów, klamer i tulejek na poczciwych „trytytkach” kończąc.

W strefie wyposażenia warsztatu znaleźć można było także sporo urządzeń do obsługi i wymiany płynów eksploatacyjnych. Pokaźną paletę tego typu maszyn przywiozło wielu wystawców. Nie zabrakło też różnego typu przedłużek, węży, złączek, końcówek i uchwytów do takich urządzeń.

Szeroką ofertę oświetlenia warsztatowego przedstawiło kilku wystawców. W całym asortymencie źródeł światła można było znaleźć lampy ledowe, antywybuchowe, latarki, czołówki i wiele innych.

Na pokaźnym dziale Diesel w strefie wyposażenia warsztatowego, obecne było kilka firm. Wystawcy pokazywali swoje stoły probiercze do pomp i wtryskiwaczy Common-Rail. Na tym samym dziale zaprezentowano narzędzia służące do demontażu świec, demontażu zerwanych żarników, a także wyłamywacze elektrod, zestawy frezów do czyszczenia gniazda świecy, gwintowniki, tulejki gwintowane i tulejki do nawiercania, zestawy do demontażu wtryskiwaczy i wiele innych akcesoriów do naprawy układu zasilania silników wysokoprężnych.

Dla większych stacji obsługi pojazdów również można było znaleźć coś ciekawego. Hala D gościła bowiem wystawców z systemami dystrybucji płynów, na które składały się pojemniki, liczniki przepływu, pompy, dystrybutory wraz z oprogramowaniem oraz różne ich odmiany ręczne i mobilne. Nie zabrakło też systemów uzupełniania płynów eksploatacyjnych, np. AdBlue.

Rozłożyste stanowisko z asortymentem do czyszczenia również zaprezentowano na hali D. Znalazły się na nim m.in. odkurzacze uniwersalne i wielozadaniowe wraz z osprzętem. Do tego doszły zamiatarki, systemy do czyszczenia pojazdów (myjnie, wysokociśnieniowe urządzenia etc.), urządzenia ultrawysokociśnieniowe, parownice, szorowarki. Nie zabrakło też systemów myjących do cystern i zbiorników, zestawów do odzyskiwania wody, maszyn do czyszczenia suchym lodem, myjek do części oraz akcesoriów ochronnych dla pracowników.

Zaczną część strefy wyposażenia warsztatowego zajmowały różnej maści urządzenia i stacje diagnostyczne, włączając w to testery oscyloskopowe. Nowością, która przykuła naszą uwagę był system do zdalnych napraw i monitoringu stanu pojazdów ciężarowych.

Hala D, która gościła wystawców ze sprzętem warsztatowym mocno stała wszelkiego rodzaju testerami. Wystarczy wspomnieć urządzenia do sprawdzania pompowtryskiwaczy, tester elektronicznych przepustnic powietrza czy system do analizy układu Common Rail. Obok urządzeń dedykowanych silnikom wysokoprężnym, wystawcy pokazali testery sterowników turbodoładowania i programatory turbosprężarek, a także testery czujników, akumulatorów i parametrów technicznych wtryskiwaczy.

W tej samej hali nie zabrakło także specjalistycznej chemii warsztatowej. Zaprezentowano tam m.in. preparaty do czyszczenia układów dolotowych, wydechowych oraz paliwowych, które mają radzić sobie z wszelkiego rodzaju złogami, zażywiczeniami oraz zakoksowaniami.

Na targach dopisali też wystawcy produkujące narzędzia pneumatyczne i akumulatorowe. Wystawca tych ostatnich – jak twierdzi – przywiózł nową linię urządzeń łączących parametry kluczy i wkrętarek pneumatycznych z mobilnością narzędzi akumulatorowych.

Na stoiskach zgromadzonych w hali D, można też było oglądać szeroką gamę myjek warsztatowych różnego rodzaju, rozmiaru i zastosowania. Jednak najmocniej naszą uwagę przyciągnęła propozycja biodegradowalnego czyszczenia zabrudzeń ropopochodnych.

 

 

Dużą część hali D zajęła sekcja z materiałami i urządzeniami blacharsko-lakierniczymi, gdzie wystawiono różnej maści szpachle, podkłady, lakiery, utwardzacze, rozcieńczalniki i zmywacze, masy uszczelniające, materiały ścierne i polerskie, a także systemy mieszalnikowe. Jako uzupełnienie asortymentu prezentowanego w tej sekcji znaleźć można było gros systemów maskujących i taśm dwustronnych oraz artykułów poświęconych bezpieczeństwu i higienie pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!