SenCom – sprytna alternatywa na trwałą naprawę

12 września 2017, 21:41

Z całą pewnością wielu z nas gościło w swoich warsztatach kierowców, którzy w trakcie eksploatacji swoich samochodów utracili możliwości elektrycznego sterowania niektórymi funkcjami, spotykając się z zakłóceniami w pracy na przykład centralnego zamka, elektrycznej regulacji lusterek, podświetlenia tablicy rejestracyjnej czy też wycieraczki tylnej szyby. Przyczyną są często uszkodzenia wiązek elektrycznych znajdujących się na połączeniach drzwi i klap.

Niestety czas robi swoje, z biegiem lat izolacja przewodów utlenia się i sztywnieje, ciągłe siły zginające podczas otwierania i zamykania doprowadzają do pęknięcia izolacji, a po pewnym czasie również splotu miedzianego przewodzącego prąd. Doprowadza to do obniżenia komfortu użytkowania samochodu oraz do sytuacji bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu pasażerów.

Brak możliwości centralnego zamknięcia samochodu lub otwarcia szyby może irytować, ale problem z oczyszczeniem czy odparowaniem tylnej szyby lub też brak trzeciego światła stopu znacznie obniża poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo pęknięte przewody mogą się zetknąć między sobą lub z elementami metalowymi karoserii i spowodować zwarcie, co często skutkuje eskalacją uszkodzeń na inne elementy wyposażenia elektrycznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, Inter Cars poszerza ofertę o zestawy naprawcze niemieckiego producenta SenCom. Wszystkie wiązki są producenta projektowane są z wyjątkową starannością do konkretnego modelu samochodu i warunków, w jakich muszą pracować. Długości przewodów oraz sposoby hermetycznych połączeń zapewniają łatwą, szybką i trwałą naprawę na długie lata.

Wiązki SenCom są wykonane z przewodów w izolacji sylikonowej, odpornej na utlenianie, utrzymując przy tym ciągłą elastyczność. Dla porównania w oryginale producenci samochodów do izolacji przewodów stosują zazwyczaj tworzywa PCV.

Obecnie w stałej ofercie Inter Cars znajduje się około 230 typów zestawów wiązek do najpopularniejszych samochodów na naszym rynku.

Przykładowe indeksy:

  • SEN503045
  • SEN503099
  • SEN9915350

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

pstryczek elektryczek, 13 września 2017, 14:32 1 -1

Fajne ale sporo $$. Aczkolwiek może to tylko mnie się zdaje...

Odpowiedz