Reflektory doświetlające Helli do nowego Mercedesa SLK

27 kwietnia 2004, 0:00

Firma Hella opracowała kompletne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne do nowego roadstera Mercedesa – modelu SLK. Najważniejszym jego elementem są biksenonowe reflektory główne, które można również kupić na życzenie z funkcją doświetlania zakrętów.
Wśród innowacyjnych elementów systemu bezpieczeństwa zastosowanych w nowym modelu SKL wymienić należy biksenonowe reflektory główne, które można opcjonalnie doposażyć w funkcję doświetlania zakrętów.
Ten element systemu bezpieczeństwa czynnego połączony jest z lampami przeciwmgłowymi, zintegrowanymi w zderzaku przednim. Lampy doświetlające zakręty rzucają światło w przód i na boki pojazdu. Dzięki temu np. przechodnie i rowerzyści znajdujący się obok samochodu są znacznie wcześniej rozpoznawani nawet w zupełnych ciemnościach. Dzięki lampom doświetlającym kierowca zyskuje lepszą orientację także podczas pokonywania powoli łuków drogi.
Kiedy włączone są światła mijania, lampy doświetlające są włączane automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy tylko kierowca uruchomi kierunkowskaz lub poruszy kierownicą. Doświetlenie ma zasięg do 65 stopni w bok od auta i około 30 m w głąb łuku. Tym samym lampy te sprawiają, iż niewidoczne w ciemnościach fragmenty drogi lub chodniki zostają dokładnie oświetlone.
Inne elementy i systemy wykonane do Mercedesa SLK przez Hellę to m.in. elektroniczna konsola podsufitowa, moduły centralne, czujnik ciemności i deszczu, czujnik poziomu płynu chłodzącego, dynamiczny system poziomowania lamp głównych (w reflektorach ksenonowych) oraz ciśnieniowy układ oczyszczania szyb lamp głównych.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!