TEXA na targach ProfiAuto Show 2017

, 5 czerwca 2017, 8:32

Firma TEXA przygotowała na targi ProfiAuto Show kilka nowości. Są wśród nich rozwiązania, które umożliwiają wykonywanie napraw, dotąd niedostępnych w sektorze aftermarketowym.

– Jedna z najważniejszych nowości jest kierowana do branży pojazdów ciężarowych i dotyczy systemu ADAS. Jest to ogół systemów związanych z komfortem jazdy – m.in. asystenci pasa ruchu, parkowania, tempomat aktywny. Nasz produkt umożliwia kalibrację wszystkich kamer i radarów, które pracują w tych systemach. Urządzenie jest niezbędne przy naprawach powypadkowych, przy wymianie szyb itp. Rozwiązanie jest szczególnie poszukiwane na rynku, gdyż ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Poza tym, coraz więcej firm ubezpieczeniowych, zaczyna wymagać od warsztatów potwierdzenia wykonania kalibracji po naprawach powypadkowych. Dotychczas mieliśmy w ofercie sprzęt tego typu do samochodów osobowych, teraz nasza oferta w tym zakresie stała się kompleksowa.  – powiedziała Barbara Masłowska z firmy TEXA.

Nowością dla rynku ciężarowego jest także wtyczka iTruck, czyli rozwiązanie telematyczne. Pozwala ono na łączność bezprzewodową pojazdu z warsztatem oraz podaje kierowcy ważne informacje dotyczące parametrów jazdy. Główną zaletą iTruck jest funkcjonalność, umożliwiająca pełną zdalną diagnostykę. Warsztat łącząc się zdalnie z pojazdem oddalonym nawet o setki kilometrów może podać właściwą i pewną diagnozę usterki.

TEXA zaprezentowała oczywiście także nowości dla rynku osobowego. Kilka z nich miało swoją premierę światową na majowych targach AUTOPROMOTEC w Bolonii.

Przykładem są trzy nowe moduły magnetyczne do tabletu diagnostycznego AXONE NEMO. Są one zdolne do poszerzenia jego potencjału i zasobów, co utrzymuje go stale w gotowości do obsługi najnowocześniejszych pojazdów. Moduł termowizyjny umożliwia przeprowadzenie bardzo precyzyjnych pomiarów termowizyjnych, wychwytujących wszystkie różnice temperatur pomiędzy przedmiotami, bez wchodzenia w kontakt z nimi. Wybierając obszar naszego zainteresowania, dzięki wbudowanej w module kamerze, uzyskuje się bezpośrednio na ekranie urządzenia, obraz komponentów i choćby występującego zwarcia elektrycznego generującego ciepło. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, ponieważ umożliwia kontrolę na przykład: temperatury i przepływu powietrza w kabinie pojazdu, skrzynki przekaźników i bezpieczników, ogrzewania tylnej szyby i lusterek, podgrzewanych foteli itd. Moduł mini stacji dokującej umożliwia fizyczne połączenie AXONE Nemo z innymi urządzeniami peryferyjnymi w celu np. przeniesienia danych w postaci obrazów, raportów i innych plików. Moduł Ethernet Broad R i DoIP/LAN. Umożliwia podłączenie się do pojazdów, które stosują diagnostykę zgodną z normą ISO 13400, znaną również pod nazwą DOIP ( „Diagnostic over Internet Protocol”) i daje pełny dostęp do diagnostyki. Mowa tu głównie o kontrowersyjnym z punktu widzenia rynku warsztatowego pojeździe Volvo XC90.

Kolejną z premier TEXA jest stacja do obsługi klimatyzacji KONFORT 744, pozwalająca obsługiwać układy wykorzystujące dwutlenek węgla. Została ona przygotowana we współpracy z Mercedesem, który wdraża to innowacyjne rozwiązanie na rynku pojazdów.

Wkrótce na rynku pojawi się także aplikacja mobilna, umożliwiająca zdalne zarządzanie stacjami klimatyzacji TEXA. Więcej informacji podamy wkrótce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!