Testy ADAC Motorwelt

31 marca 2004, 0:00

Opony Bridgestone po raz kolejny zajęły czołowe pozycje w testach przeprowadzonych przez wiodący niemiecki magazyn motoryzacyjny “ADAC Motorwelt”. Według raportu opublikowanego w marcowym wydaniu tego prestiżowego wydawnictwa opony Bridgestone B330 Evo w rozmiarze 165/70 R14 z indeksem prędkości T oraz RE720 w rozmiarze 205/55 R16 z indeksem prędkości V znalazły się na najwyższych miejscach w poszczególnych kategoriach oceny letnich opon kilkunastu porównywanych marek.
Testowana na VW Polo opona Bridgestone B330 Evo pokonała w teście 15 rywali. Została oceniona jako “szczególnie godna polecenia” wyróżniając się najlepszym zachowaniem na suchej nawierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości na mokrej drodze. Opona Firestone F590 również zajęła wysoką pozycję, zbierając najwyższe noty za dobre prowadzenie na suchej nawierzchni.
W rozmiarze 205/55 R16W Bridgestone RE720 zajęła pierwszą pozycję wśród 15 testowanych na Audi A4 opon. Opona została oceniona jako dobrze zbalansowana, szczególnie dobra na mokrej nawierzchni oraz wyróżniająca się wysoką żywotnością. Także w tym teście marka Firestone zajęła wysokie miejsce. Opona Firehawk TZ200 osiągnęła w łącznej punktacji trzecią pozycję w teście. ADAC określa TZ200 jako bardzo dobrze wyważoną i pozbawioną słabych punktów oponę.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!