Nowa customowa opona Battlecruise H50

7 kwietnia 2017, 9:02

Wszyscy właściciele amerykańskich maszyn z widlastym silnikiem V-twin są całkowicie w nich zakochani. Nic nie przebije satysfakcji z jazdy, na którą wpływ mają także opony. Na rynku zadebiutowała nowa opona opracowana przez Bridgestone – Battlecruise H50. 

Opona zadebiutowała na targach Intermot 2016 na wyjątkowej maszynie – Harley-Davidson Forty-Eight. Model Battlecruise H50 został oparty na wypracowanych przez Bridgestone zaawansowanych technologiach, dzięki czemu zapewnia stateczność, kontrolę oraz przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, a także długą żywotność bieżnika.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu opatentowanej przez Bridgestone technologii Ultimate-EYE (U-EYE), która pozwala uzyskać bardzo szczegółowy obraz powierzchni styku gumy i podłoża oraz powstałych wskutek tego naprężeń dla różnych prędkości, obciążeń i kątów, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Podczas testów wykonanych zgodnie z nią inżynierowie mogli precyzyjnie określić, jak opona zachowuje się w kontakcie z nawierzchnią, by w konsekwencji jeszcze skuteczniej zoptymalizować jej kształt. Battlecruise H50 to dopiero druga opona (po Battlax Hypersport S21), która wykorzystuje tę technologię.

Powierzchnia styku opony Battlecruise H50 jest większa, a nacisk rozłożony bardziej równomiernie, co pozytywnie wpływa na sprawność i precyzję pokonywania zakrętów. Przeprowadzone przez Bridgestone testy wykazały, że siły działające na kierownicę są znacznie niższe dla Battlecruise H50 w porównaniu ze zbliżonymi rodzajami opon (w porównaniu z oponami Dunlop stanowiącymi oryginalne wyposażenie. Rezultaty uzyskane na podstawie wewnętrznych testów na torze w Japonii w lipcu 2016 roku dla rozmiarów 130/90B16 i 150/80B16)

Użytkownicy V-ek po założeniu opony H50 nie muszą liczyć kilometrów, ponieważ założeniem producenta było stworzenie opony znacznie bardziej trwałej w porównaniu z modelami innych renomowanych marek. Aby uzyskać ten efekt, poszerzony został profil czoła tylnej opony, a także opracowana nowa mieszkanka bieżnika. Użytkownik opony może także cieszyć się bardzo dobrym tłumieniem drgań i wstrząsów, które są możliwe dzięki zoptymalizowaniu pionowej sztywności przedniej opony.

Opona Battlecruise H50 jest dostępna w sprzedaży w czterech rozmiarach na przednie i tylne koło.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!