Uniwersalny czujnik obrotów ATAL w lepszej cenie

23 września 2008, 0:00

Firma Precyzja-BIT PPHU Sp. z o. o. generalny dystrybutor firmy ATAL Actia Group na polskim rynku motoryzacyjnym posiada w sprzedaży w promocyjnej cenie uniwersalne czujniki obrotów do analizatorów spalin i dymomierzy.

Tego typu osprzęt jest bardzo przydatny przy prowadzeniu badań technicznych związanych z analizą składu spalin. Stosowana w przeszłości, tradycyjna metoda pomiaru obrotów polega na wykorzystaniu czujnika indukcyjnego zakładanego na przewód zapłonowy któregoś z cylindrów. Ze względu na coraz częściej spotykane, zwłaszcza w nowych pojazdach rozwiązania konstrukcyjne silników i jego osprzętu (w których brak jest dostępu do przewodów zapłonowych, a w skrajnych przypadkach brak jest wręcz przewodów zapłonowych) utrudniające bądź nawet uniemożliwiające pomiar obrotów silnika metodą tradycyjną, tego typu czujnik obrotów jest obecnie niezbędnym wyposażeniem przyrządów do analizy spalin.

Przystawka firmy ATAL korzysta z tzw. tętnienia w instalacji elektrycznej wywołanego przez alternator. Czujnik jest podłączony do systemu elektrycznego pojazdu za pomocą adapterów do akumulatora lub kabla do gniazda zapalniczki. Czujnik może pracować przy napięciu zasilania pojazdu 12V lub 24V.

Cena promocyjna wynosi 1500 zł netto. Promocja trwa do wyczerpania zapasów magazynowych.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!