AGM – ekologiczny akumulator

4 września 2008, 0:00

We wrześniu 2008 firma ZAP Sznajder Batterien S.A. z Piastowa koło Warszawy uruchomiła – pierwszą w Polsce – zautomatyzowaną linię produkcyjną wytwarzającą akumulatory w technologii AGM. Dotychczas tego typu źródła energii dostępne na rynku pochodziły wyłącznie z importu.

Bezobsługowe akumulatory AGM z Piastowa gwarantują 100 procentową szczelność. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym, zastosowanym w konstrukcji AGM nie ma możliwości wycieku elektrolitu z akumulatora. Jest to bardzo istotne chociażby z powodu ochrony środowiska naturalnego. Ponadto nowe akumulatory charakteryzują się m.in. zwiększoną odpornością na rozładowanie, niezawodnością eksploatacji oraz wydłużoną żywotnością.

Przeznaczone są do samochodów klasy wyższej: Mercedes, Porsche, BMW, Audi itp. Przydadzą się także z pewnością kierowcom taksówek, ambulansów pogotowia czy też radiowozów policyjnych, a to z powodu ich optymalnego przygotowania do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Dzięki uruchomieniu najnowszej linii produkcyjnej w ZAP Sznajder Batterien S.A. zwiększy się potencjał wytwórczy firmy do 1,5 mln sztuk akumulatorów w skali roku, kierowanych na rynek krajowy i eksportowanych do ponad 40 państw świata.

Piastowska firma będzie gościć u siebie, pod koniec września br., 300 zagranicznych uczestników zorganizowanej po raz pierwszy w naszym kraju, Europejskiej Konferencji Branży Akumulatorowej ( ELBC ). Goście będą mogli m.in. zapoznać się z potencjałem i nowoczesnymi technologiami produkcji źródeł energii w ZAP Sznajder Batterien S.A. 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!