Nexteer Automotive wkracza w świat autonomicznych pojazdów z nowymi technologiami

13 stycznia 2017, 0:13

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Detroit, produkujący elektryczne układy kierownicze koncern Nexteer Automotive zaprezentował technologie, które pomogą światowym producentom samochodów w tworzeniu autonomicznych modeli ich pojazdów. Bazując na technologii steer-by-wire, systemy Nexteer Steering on Demand oraz Nexteer Quiet Wheel Steering pozwolą na większą automatyzację pojazdów światowych marek – klientów Nexteer.

Technologia Steering on Demand pozwala na płynne przejście od tradycyjnego, manualnego prowadzenia do trybu autonomicznego dla samochodów spełniających wymogi organizacji SAE, określającej poziom automatyzacji prowadzenia pojazdu (SAE poziomu trzeciego, czwartego oraz piątego). Jedną z najistotniejszych cech systemu, jest wybór opcji poszczególnych trybów jazdy: sport, comfort oraz manual override.


Quiet Wheel Steering™ uaktywnia natomiast ruchy koła kierownicy w sytuacji, gdy samochód przechodzi z trybu automatycznego do manualnego, co stanowi jedno z kluczowych wyzwań przy projektowaniu autonomicznych pojazdów. Jako że – w przypadku systemu Nexteer – koło kierownicy nie rusza się w trybie autonomicznego prowadzenia, potencjalne zagrożenia związane z gwałtownie obracającą się kierownicą przy zmianie kierunku jazdy są w tym przypadku wyeliminowane i zachowane zostaje pełne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. System Quiet Wheel Steering™ daje także możliwość wsunięcia kolumny kierownicy w deskę rozdzielczą podczas trybu automatycznego, powiększając zarazem przestrzeń dla kierowcy w kabinie.

– Tempo rozwoju automobilności w ostatnich latach niezwykle wzrosło. Dlatego też staramy się podchodzić innowacyjnie nie tylko do tego, „co” robimy, ale „jak” to robimy. Tradycyjne metody projektowania były dotychczas stosunkowo proste – przebiegały linearnie i sekwencyjnie. Proces rozwoju od pomysłu do produktu trwał zwykle kilka lat, podczas gdy nowa, paralelna metoda szybkiego projektowania z jednoczesną fazą testów w Nexteer przebiega znacznie szybciej. Skutkiem tego, otrzymaliśmy nasz własny system pracy, pozwalający na szybkie projektowanie, z jednoczesnym tworzeniem prototypów produktów. To pozwala nam w dużo szybszym tempie zmieniać ideę w rzeczywisty produkt – mówi Frank Lubischer, główny inżynier i wiceprezes Nexteer Automotive.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!