Coraz częściej kierowcy dbają o klimatyzację w samochodzie !

9 lipca 2008, 0:00

Klimatyzacja w samochodzie to w dzisiejszych czasach bardziej standard niż luksusowy dodatek. Jest to również kolejny element wyposażenia samochodu o który powinniśmy dbać, szczególnie ze względu na troskę o zdrowie podróżujących.

Jak podaje badawcza firma MotoFocus.pl na podstawie sondażu przeprowadzonego na specjalne zlecenie firmy Gab-Rat, dystrybutora chłodnic marki NRF – większość kierowców dokonuje przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie raz do roku (40,2 % respondentów).
Niestety ponad 23% kierowców przypomina sobie o klimatyzacji w samochodzie dopiero w momencie, kiedy zaczyna się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach – dodaje Barbara Gobis Dyrektor NRF Poland.
Niepokojąco dużo kierowców – prawie jedna trzecia – jeszcze nigdy nie dokonywała przeglądu klimatyzacji w swoim samochodzie – wynika z przeprowadzonego sondażu.

Jak widać, część z nas posiada świadomość konieczności dokonywania regularnego przeglądu klimatyzacji w samochodzie, jednak ciągle jest liczna grupa kierowców, którą trzeba edukować, że klimatyzacja to nie tylko chłodny wietrzyk latem, ale także źródło bakterii, grzybów niebezpiecznych dla naszego zdrowia i samopoczucia podczas podróży – dodaje Barbara Gobis Prezes firmy Gab-Rat.

 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!