Współpraca firm Bosch i Samsung SDI

6 lipca 2008, 0:00

Robert Bosch GmbH z Niemiec oraz Samsung SDI Co. Ltd. z Korei podjęły decyzję o założeniu spółki joint venture zajmującej się rozwojem, produkcją i dystrybucją akumulatorów litowo-jonowych.

Nowa firma o nazwie „SB LiMotive Co. Ltd.“ z główną siedzibą w Korei ma rozpocząć działalność we wrześniu 2008, Bosch i Samsung SDI mają w niej po 50 proc. udziałów. Zarząd spółki oraz rada nadzorcza będą obsadzone parytetowo przez członków obu przedsiębiorstw. Utworzenie nowej spółki joint venture wymaga aprobaty odpowiednich organów antymonopolowych.

Przedsiębiorstwa planują wspólny rozwój, produkcję i sprzedaż akumulatorów litowo-jonowych do zastosowań w branży motoryzacyjnej. Akumulatory litowo-jonowe będą w przyszłości wspierać rozwój takich technologii, jak np. napędy hybrydowe i elektryczne. W ramach prowadzonego przez siebie działu projektowego technologii hybrydowych Bosch posiada już obszerny know-how w dziedzinach takich, jak energoelektronika, elektronika sterująca do akumulatorów, maszyny elektryczne, przekładnie oraz przetwornice napięcia stałego. Samsung kładzie nacisk na dalszy rozwój technologii litowo-jonowej. Przedsiębiorstwo dostarcza produkowane przez siebie akumulatory litowo-jonowe wielu producentom laptopów, telefonów przenośnych i elektronarzędzi. W roku 2007 firma wyprodukowała 376 milionów ogniw akumulatorowych.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!