Nowości z Essen

10 czerwca 2008, 0:00

Firma Hofmann Werkstatt – Technik na targach oponiarskich w Essen przedstawiła nowy model urządzenia do kontroli i regulacji geometrii Geoliner 550 Prism. Urządzenie łączy dwie technologie – klasyczną kamer CCD oraz systemu 3D – głowic pasywnych.

Na przednich kołach montowane są głowice pasywne identycznie jak w systemie 3D, a na kolach tylnej osi głowice aktywne – jak w systemie kamer CCD. Uchwyty czteropunktowe mocujące zarówno głowice pasywne jak i głowice aktywne są, przeznaczone dla kół w zakresie 12” – 24”. 

Głowice aktywne nie wymagają kalibracji serwisowej. Zamontowane na tylnej osi są tylko kamerami CCD, które komunikują się pomiędzy tylnymi kołami – celem ustawień kąta nierównoległości.

Geoliner 550 Prism – jest urządzeniem w pełni bezprzewodowym, wykorzystującym technologię bluetooth do przesyłania pomiarów do jednostki sterującej.

Pomiar przy zastosowaniu Geolinera 550 Prism polega tylko na podniesieniu pojazdu celem przeprowadzenia pełnego obrotu każdego koła co pozwala na dużą oszczędność długości stanowiska do geometrii.
Urządzenie jest już dostępne u przedstawiciela firmy Hofmann – w firmie Profit Romuald Lange w cenie promocyjnej, która obowiązuje do 30 czerwca 2008.

Więcej szczegółów: tel.: 061/8630-707

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!