Kompendium wiedzy o pompach wodnych

4 czerwca 2008, 0:00

Włoski producent pomp wodnych, firma Metelli przygotowała specjalny podręcznik techniczny, zawierający szczegółowy opis działania i budowy pomp wodnych wraz ze szczegółami montażowymi.

Nie jest tajemnicą, że bez odpowiedniej wiedzy technicznej nie można prawidłowo serwisować samochodów. Niestety, koncerny samochodowe starają się ograniczyć niezależnym serwisom dostęp do informacji, dlatego firma Metelli zdecydowała się wydać specjalny podręcznik pt. „Pompy wodne”.

W książce znajdują się opisy działania i budowy poszczególnych pomp wodnych oraz informacje jak należy je prawidłowo montować. Szczególną uwagę zwrócono na przedstawienie najczęstszych przyczyn usterek oraz na objaśnienie jak należy zapobiegać awariom.

Katalog jest dostępny w Biurze Handlowym w Poznaniu, tel. (0-61) 8 876 702 oraz u dystrybutorów produktów Metelli.

 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 października 2008, 0:00 0 0

pragnę zauważyć że nie stosuję do montażu pomp produkowanych przez SKF. Powód-fiirma SKF nie uznaje że jej produkty mogą być wadliwe,eksperci pracujący w dziale reklamacji SKF Polska mają sobie tylko wiadomy system rozpatrywania reklamacji.Najczęściej jest on negatywny i w szablonowy sposób odpowiadają na zgłoszoną reklamację.Najczęstszą odpowiedzią jest;zły nzciąg paska-gdzie napinacz zastosowano produkcji SKF niewłaściwy płyn chłodniczy- choć ma cetyfikat,oraz ślady silikonu,co spowodowało uszkodzenie uszczelniacza dynamicznego pompy.Chcę także podkreślić fakt że wysłałem ekspertom? firmy SKF Polska nową pompę po zaimprowizowanym montażu i czego się mogłem spodziewać takiej samej odpowiedzi, jak w poprzednich zgłoszeniach.na koniec dorzucę fakt że po odebraniu przesyłki zwrotnej pompy. I po szczegółowych oględzinach nie znalazłem żadnych śladów demontażu do weryfikacji pompy.Od tego momentu,jestem przekonany że są dobrzy?

Odpowiedz

Anonim, 7 kwietnia 2009, 0:00 0 0

Podobnie zresztą jak z innymi producentami. Ja mam ciągle problemy z reklamacjami !

Odpowiedz