Kierowcy wspierani przez firmy z branży w czołówce Barbórki

13 grudnia 2016, 12:54

Kilku dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych włączyło się aktywnie w sponsoring teamów, biorących udział w 54. rajdzie Barbórki. Przedstawiamy klasyfikację końcową wyścigu.

Rajd Barbórka, odbywający się na ulicy Karowej w Warszawie, kończy sezon sportów motorowych w Polsce. Tym razem ponownie z dużą przewagą nad rywalami, wygrał go Kajetan Kajetanowicz. To już czwarty triumf tego kierowcy w Barbórce, dzięki czemu zrównał się wynikiem z dotychczasowym samodzielnym rekordzistą – Tomaszem Kucharem.

Do rajdu przystąpiło kilkanaście ekip, wspieranych przez dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych. Zwycięzki team – Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran jest sponsorowany przez koncern Lotos, związany z branżą paliwową oraz produkcją środków smarnych. Na piątej lokacie w klasyfikacji generalnej uplasowali się Bryan Bouffier i Xavier Panseri, wspierani przez firmę Tedex WRC dostarczającą oleje do silników sportowych. Siódmy w rajdzie, litewski team: Dominykas Butvilas / Renatas Vaitkevicius wystartował w barwach firmy Auto Partner SA. Dwa oczka niżej sklasyfikowano Macieja Oleksowicza i Marcina Sienkiewicza z teamu grupy Inter Cars, wspieranego przez wielu producentów części.

Klasyfikacja generalna:

  1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Ford Fiesta R5+) 21:35,97
  2. Wojciech Chuchała / Daniel Dymurski (Subaru Impreza STI) +54,94 s
  3. Filip Nivette / Kamil Heller (Skoda Fabia R5) +56,35 s
  4. Grzegorz Grzyb / Robert Hundla (Ford Fiesta R5) +58,26 s
  5. Bryan Bouffier / Xavier Panseri (Ford Fiesta) +1:10,29 s
  6. Jakub Brzeziński / Kamil Wróbel (Ford Fiesta) +1:22,03 s
  7. Dominykas Butvilas / Renatas Vaitkevicius (Ford Fiesta R5) +1:26,93 s
  8. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo X RS) +1:30,23 s
  9. Maciej Oleksowicz / Marcin Sienkiewicz (Ford Fiesta) +1:30,30 s
  10. Jarosław Szeja / Marcin Szeja (Subaru Impreza) +1:40,74 s

 

W rajdzie wzięło oczywiście udział wiele innych drużyn reprezentujących dystrybutorów i producentów części. Wysokie – drugie miejsce w kryterium Karowa  zajął team Schaeffler Hengst z Tomaszem Kucharem za kierownicą. Startowały także m.in. ekipy takich marek jak ProfiAuto czy Oponeo.

54. Rajd Barbórki odbył się 10 grudnia 2016 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Profi, 14 grudnia 2016, 20:40 0 0

Płacący na profi są napewno zadowoleni z wyniku swoich aut. Było widać markę na karowej. Ups nie było? Ważne że prezesi się bawią przecież nie mogą być gorsi od IC.
Wiem wiem zaraz komentarz będzie usunięty.

Odpowiedz

Haha, 14 grudnia 2016, 21:52 0 0

Dobre to

Odpowiedz

Fedelon, 15 grudnia 2016, 10:06 0 0

AP to jest jednak sprytna firma, oni tak potrafia sie elegancko pokazac wszedzie mimo, ze moj faworyt ma pewnie 5x wieksze mozliwosci. A profi tak jak ktos napisal-dostawcy pewnie zadowoleni z wyniku rajdu i firmy.

Odpowiedz