Letnia nowość: opona Semperit Speed-Life

19 marca 2008, 0:00

Marka Semperit należąca do koncernu Continental AG poszerzyła swoją ofertę letniego ogumienia o nowe kierunkowe opony Speed-Life. Opony charakteryzują się m.in. niskimi oporami toczenia oraz o 9 procent skróconą drogą hamowania w porównaniu z poprzednią wersją. Nowe opony Semperit Speed-Life będą oferowane w 34 rozmiarach, w wersjach od 15- do 19-calowej z indeksami prędkości od V ( 240 km/h ) do W ( 270 km/h ).

Bezpieczna jazda na mokrej i suchej nawierzchni
Konstruktorzy z koncernu Continental opracowali symetryczny, kierunkowy bieżnik z czterema rowkami obwodowymi. Centralne żebro bieżnika zapewnia stabilność toru jazdy także przy dużych prędkościach. Odpowiednie proporcje sztywności wzdłużnej i bocznej wewnętrznych żeber bieżnika oraz rzędy klocków w części barkowej ze specjalnymi nacięciami bocznymi, zapewniają m.in. precyzyjne prowadzenie auta na krętych drogach.

Zastosowano w tych oponach cztery szerokie rowki i kanały odprowadzające wodę, w celu maksymalnej eliminacji zagrożenia aquaplaningiem. Taki wzór bieżnika umożliwia szybkie odprowadzanie wody z powierzchni styku opony z podłożem. Zastosowanie krzemionki w produkcji nowych opon Speed-Life wpłynęło na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przy hamowaniu na mokrej nawierzchni.

Niskie opory toczenia i komfort jazdy
Zaletą materiału, z którego wykonany jest bieżnik opon Semperit Speed – Life są niskie opory toczenia, co wpływa na obniżenie zużycia paliwa. Pod tym względem konstruktorzy dokonali postępu w stosunku do poprzedniego modelu. W celu maksymalnego obniżenia hałasu w całym zakresie indeksów prędkości nowej opony, wykorzystano najnowsze procesy symulacji komputerowej. W ten sposób powstał nowy bieżnik złożony z klocków o różnej długości.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!