Srebrne akumulatory dla Hiszpanów

11 marca 2008, 0:00

Miniony, 2007 rok był dla ZAP Sznajder Batterien SA niezwykle trudnym okresem pod względem kształtowania się cen podstawowego surowca używanego do produkcji akumulatorów – ołowiu. W kilkudziesięcioletniej historii firmy z Piastowa koło Warszawy nie odnotowano faktu, aby w ciągu 12 miesięcy „ huśtawki cenowej” ołów podrożał na rynku światowym o 100 procent.

Mimo tych niesprzyjających warunków ZAP Sznajder Batterien wyprodukował blisko 1,1 mln sztuk akumulatorów z przeznaczeniem głównie do samochodów osobowych i ciężarowych.
Plan na 2008 rok zakłada zwiększenie wydajności linii montażowych i łączną produkcję na poziomie 1,3 mln sztuk akumulatorów.
Część produkcji zostanie tradycyjnie wysłana na eksport do kilkudziesięciu krajów m.in. do Hiszpanii. Ten trudny rynek z punktu widzenia eksportera został niedawno zdobyty dzięki jakości i niezawodności wysyłanych tam bezobsługowych akumulatorów z serii Silver przeznaczonych do pracy w samochodach osobowych przy temperaturach od – 40 stopni Celsjusza do + 80 stopni Celsjusza. Warto dodać, że Hiszpania jest jednym z pięćdziesięciu krajów na świecie, do których są wysyłane produkty z Piastowa.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!