Hella uczestniczy w planach stworzenia nowego przedsiębiorstwa

21 stycznia 2004, 0:00

13 stycznia 2004 niemieccy dostawcy motoryzacyjni Hella i Behr oraz Plastic Omnium z Francji powiadomili o zamiarze stworzenia spółki HBPO o równych udziałach, która zajmować się będzie projektowaniem, konstruowaniem i produkcją samochodowych modułów przedniego pasa.
Nowa spółka rozpocznie działalność na początku roku 2004. Nowe przedsiębiorstwo będzie mieć centralę w Lippstadt w Niemczech.
Moduły przedniego pasa to w pełni wyposażone podzespoły, które montuje się bezpośrednio w samochodach. Obejmują one strukturalny szkielet ramowy, do którego można mocować reflektory główne i dodatkowe, układ chłodzenia silnika i systemy pochłaniania energii, układy dolotowe, urządzenia elektroniczne, zamki maski, różne pojemniki, zderzaki i inne elementy.
Szacuje się, że obroty przedsiębiorstwa HBPO, wyniosą około 350 mln euro w roku 2004. Przedsiębiorstwo to zatrudniać będzie 550 pracowników w ośmiu fabrykach w Niemczech, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Meksyku i Korei Południowej. Aktualna roczna produkcja wynosząca 1,25 mln modułów przednich pasów zostanie zwiększona do ponad dwóch mln w ciągu dwóch lat.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!