Zestaw ContiComfortKit – czyli wulkanizacja w bagażniku …

19 września 2007, 0:00

ContiComfortKit – opracowany przez firmę Continental, innowacyjny zestaw do naprawy opon – umożliwia kierowcom szybkie i bezpieczne odzyskanie możliwości jazdy w przypadku przebicia opony. Po zastosowaniu zestawu można bezproblemowo dojechać do najbliższego warsztatu.

Continental opracował praktyczny i niezawodny zestaw ContiComfortKit, aby samochody z przebitą oponą mogły kontynuować jazdę. Ważący 2,5 kg zestaw mieści się w pudełku o wymiarach 24 cm x 18 cm x 10 cm, w którym znajduje się kompresor i uszczelniacz. Nie trzeba go nawet otwierać, aby samochód mógł dalej pojechać. Należy tylko połączyć wąż kompresora z wentylem i umieścić wtyczkę urządzenia w gnieździe zapalniczki samochodowej – potem można już wpuszczać do opony uszczelniacz i powietrze. Kierowca w żadnym momencie naprawy nie dotyka uszczelniacza. Jeśli awaria nastąpi w nocy, podświetlany precyzyjny wskaźnik ciśnienia umożliwi kierowcy ustawienie jego właściwej wartości. Także podświetlona instrukcja działania pokazuje kierowcy, jak posługiwać się zestawem, co znacznie przyspiesza i ułatwia jego stosowanie w porównaniu z konwencjonalnymi metodami wymiany uszkodzonej opony.
Z uszczelnioną oponą można przejechać nawet 200 km z maksymalną prędkością 80 km/h. To wystarczająco dużo, aby bezpiecznie dojechać do serwisu oponiarskiego.
Uszczelniacz wchodzący w skład zestawu zachowuje swoje właściwości przez około cztery lata, a pojemnik zawierający lateks, specjalną żywicę i środek przeciw zamarzaniu można w prosty sposób wymienić.
Zestaw naprawczy ContiComfortKit znajdujący się na wyposażeniu auta oznacza oszczędność około 50 litrów przestrzeni i 18 kg masy w bagażniku, w którym zastępuje koło zapasowe. Dzięki temu waga samochodu jest mniejsza, co pozwala na ograniczenie zużycia paliwa.
ContiComfortKit to także ciekawa propozycja dla użytkowników różnego rodzaju przyczep samochodowych, które często nie posiadają koła zapasowego.

Cena takiego zestawu to ok. 380,00 PLN, natomiast cena wymiennego pojemnika z uszczelniaczem to ok.170,00 PLN.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!