Rada Gospodarcza i Społeczna Narodów Zjednoczonych, nadaje federacji FIGIEFA status konsultanta

19 września 2007, 0:00

Rada Gospodarcza i Społeczna Narodów Zjednoczonych, podczas sesji w lipcu 2007, podjęła decyzję o nadania statusu konsultanta Międzynarodowej Federacji Niezależnych Dystrybutorów Części Samochodowych FIGIEFA.

Prezes FIGIEFA Knud Sörensen, przyjął tę decyzję z dużym zadowoleniem: „FIGIEFA zaangażowała się w zapewnianie bardziej wpływowej, wartościowej informacji oraz w silniejsze wsparcie dla niezależnego rynku części i napraw na poziomie europejskim, ale także na poziomie międzynarodowym. Obecne osiągnięcie to kolejny krok do tworzenia jeszcze bardziej profesjonalnej i zaangażowanej organizacji.”

Przemysł motoryzacyjny rzeczywiście potrzebuje międzynarodowych działań w zakresie regulującego go środowiska prawnego. Zwłaszcza od kiedy coraz więcej regulacji przyjmowanych jest nie tylko na poziomie Unii Europejskiej, ale również na poziomie międzynarodowym przez Komisję Gospodarczą Narodów Zjednoczonych ds. Europy (UNECE) w Genewie.

WP.29, Światowe Forum Na Rzecz Harmonizacji Regulacji Dotyczących Pojazdów, jest grupą roboczą UNECE i ma na celu rozwój nowych regulacji, harmonizację istniejących obecnie, oraz nowelizację regulacji UNECE, które dotyczą bezpieczeństwa drogowego, problemów ochrony środowiska naturalnego, przyjęcia jednolitych warunków homologacji oraz wzajemnego uznawania homologacji wyposażenia samochodowego i części zamiennych, jak również rozwoju zharmonizowanych regulacji technicznych.

Uzyskując status konsultanta przy ECOSOC, FIGIEFA może wnieść swój wkład w prace programowe oraz cele przyjęte przez UNECE WP.29, służąc jako ekspert techniczny i doradca kierownictwu i Sekretariatowi WP.

FIGIEFA jest międzynarodową federacją reprezentującą niezależnych dystrybutorów samochodowych części zamiennych. Członkami FIGIEFA jest 28 krajowych stowarzyszeń, w tym Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych z Polski. Celem FIGIEFA jest utrzymanie swobody konkurencji na rynku samochodowych części zamiennych, serwisowania i napraw oraz zapobieganie monopolistycznym ograniczeniom na europejskim i międzynarodowym aftermakecie. Siedziba FIGIEFA mieści się w Brukseli.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!