Najnowsze modele Forda: Mondeo i Transit SportVan na oponach Continental

19 czerwca 2007, 0:00

Najnowsza generacja Mondeo, flagowego modelu Forda, będzie wyposażona w ogumienie Continental, w tym także opony SSR umożliwiające jazdę po przebiciu. Niemiecki producent opon i zawieszeń został także dostawcą ogumienia do nowego, wariantu modelu Transit, produkowanego w Wielkiej Brytanii – Forda Transita SportVan.

Ford zatwierdził pięć modeli opon ContiPremiumContact do felg 16-calowych dla nowego Mondeo oraz dwa rodzaje opon ContiSportContact do felg 17- i 18-calowych. Continental dostarcza ponadto opony 235/45 R 17 97 W XL w wersji SSR. W przypadku przebicia umożliwia ona kierowcy przejechanie kolejnych 80 km bez konieczności wymiany koła.

Continental odniósł również sukces w przypadku Transita SportVan, specjalnego modelu Forda. Auto będzie wyposażone w 18-calowe, niskoprofilowe opony z serii ContiSportContact 2. Zapewniają one dobrą przyczepność na zakrętach, krótką drogę hamowania i – jak na opony sportowe – komfortową charakterystykę jazdy.

Continental dostarcza także specjalny zestaw awaryjny ContiMobilityKit do kilku nowych wersji modeli Ford Mondeo i Transit. W przypadku awarii opony system ten umożliwia dalszą jazdę po krótkim przystanku. Za pomocą kompresora do opony wprowadzony zostaje uszczelniacz, który izoluje przebicie. Dzięki temu samochód może bez problemów jechać dalej z maksymalną prędkością 80 km/h.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!