Kager w Irlandii

, 16 stycznia 2007, 0:00

Kager, marka części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oferowanych przez spółkę Fota jest sprzedawana na kolejnym rynku – w Irlandii Północnej.
Spółka Fota wysłała do Irlandii Północnej pierwszy transport części Kager. Są to między innymi świece zapłonowe i żarowe, filtry, paski klinowe, paski rozrządu, części układu hamulcowego i zawieszenia, a także amortyzatory. Odbiorcą części został regionalny dystrybutor z Irlandii Północnej. Planowany jest dalszy rozwój tej współpracy.

„Sprzedaż Kagera do innych krajów zaczyna nabierać tempa. Jeszcze do niedawna części naszej marki były obecne tylko na polskim rynku i w krajach, w których mamy spółki zależne, a więc Czechach, na Węgrzech i Ukrainie – wyjaśnia Bogdan Fota, prezes spółki Fota. – Wysłaliśmy już pierwsze transporty m.in. do Rumunii i Bułgarii oraz Wielkiej Brytanii – dodaje prezes.

Systematycznie wzrasta też udział sprzedaży Kagera w przychodach spółki Fota. W 2006 r. w segmencie samochodów osobowych wyniósł już ponad 19% podczas gdy rok wcześniej było to około 14%. Szczególnie zauważalny wzrost sprzedaży Kagera nastąpił w drugiej połowie ubiegłego roku. To efekt obecności marki Kager w katalogu części zamiennych – TecDoc (od lipca 2006 r.), a także udziałowi w targach Automechanika 2006 we Frankfurcie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!