Opony Bridgestone w BMW-5

15 października 2003, 0:00

Bridgestone Corporation ogłosiło oficjalnie rozpoczęcie współpracy z BMW w zakresie dostarczania opon runflat na fabryczne wyposażenie dla nowego modelu BMW 5 (RFT).
W ramach oryginalnego wyposażenia samochodów sprzedawanych w Europie, Ameryce oraz Japonii montowane będą opony w rozmiarze 225/50R17 94W, 245/45R17 95W oraz 245/40R18 93W; w zależności od wersji auta oraz pojemności silnika.
Opony runflat pozwalają na bezpieczne podróżowanie po utracie powietrza w oponie przy zachowaniu określonej prędkości oraz na ściśle określonym dystansie. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa opony runflat pozwalają wyeliminować konieczność posiadania koła zapasowego, co wpływa na redukcję wagi samochodu oraz zmniejszenie zużycia zarówno paliwa jaki i opon.
Potenza RE050 runflat łączy bezpieczeństwo z wysokimi osiągami oraz komfortem podróżowania. Cechą wyróżniającą opony Bridgestone runflat wśród konkurencyjnych produktów jest możliwość montowania ich na standardowej feldze.
BMW 5 jest czwartym modelem tego producenta wyposażonym w opony Bridgestone runflat. Bridgestone rozpoczął współpracę z producentami samochodów w zakresie dostarczania opon runflat na pierwsze wyposażenie w 1999 roku. Od tego czasu dziewięć modeli samochodów zostało fabrycznie wyposażonych w opony runflat.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!