Przenośne Systemy Nawigacji Philips

, 12 lipca 2006, 0:00

Philips planuje wprowadzenie w październiku 2006, tylko w wybranych krajach Europy, nowej gamy przenośnych urządzeń nawigacji osobistej.
Nowa seria Przenośnego Systemu Nawigacji (PNS) Philips oferuje bezpieczne i bardzo praktyczne rozwiązania GPS wewnątrz i na zewnątrz samochodu. Urządzenia ważą 0,16 kg, a ich rozmiary to 10 cm długości oraz 2 cm grubości.


Wygoda i bezpieczeństwo
Wszystkie modele nowej serii PNS składają się z przenośnego urządzenia nawigacyjnego oraz inteligentnej stacji dokującej. W momencie, gdy urządzenie jest umieszczone w stacji dokującej – przyklejonej do szyby za pomocą przyssawki – użytkownik uzyskuje dostęp do jego funkcji za pośrednictwem dużych przycisków umieszczonych na panelu. Jest to znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż obsługa podczas jazdy ekranu dotykowego.

Stacja dokująca ma wbudowany wzmacniacz oraz głośniki. Urządzenie posiada możliwość regulacji głośności, więc kierowca może łatwo usłyszeć instrukcje dotyczące trasy, nawet gdy szyby są opuszczone, bądź gra muzyka.


 ]1L[ Przenośny system, który mieści się w dłoni
Ze względu na wciąż zdarzające się kradzieże systemów nawigacji osobistej, Philips opracował urządzenie, które łatwo zdemontować i zabrać ze sobą. Wystarczy wyjąć urządzenie nawigacyjne ze stacji dokującej, nie ma potrzeby odłączać kabli, a po jego wyjęciu specjalna osłona przeciwsłoneczna składa się tak, że przykrywa cały ekran zapobiegając zniszczeniu i zarysowaniom w trakcie przenoszenia.
Urządzenie jest cienkie, bardzo lekkie i łatwo je schować do kieszeni lub torebki. Oczywiście zachowuje swą funkcjonalność nawet gdy jest odłączone od stacji dokującej, więc może być również używane jako pomoc w nawigacji na ostatnim etapie podróży – już poza samochodem.


Trzy modele
Nowa seria PNS składa się z trzech modeli. Podstawowy PNS 100 jest kombinacją jednostki nawigacyjnej ze stacją dokującą i ma zainstalowane mapy danego kraju oraz głównych dróg w Europie.


Model PNS 120 posiada zainstalowane mapy danego kraju i głównych dróg europejskich, ale podwójna pojemność pamięci urządzenia umożliwia doinstalowanie bardziej szczegółowych map krajów zachodnioeuropejskich z załączonej płyty DVD. Ten model posiada również wbudowany odbiornik Traffic Message Channel (TMC), który automatycznie ostrzega o korkach i robotach drogowych oraz proponuje alternatywne objazdy.


Najwyższy model PNS 150 jest od razu wyposażony w pełen pakiet map drogowych Europy Zachodniej oraz może być sterowany za pomocą zdalnego pilota (dołączony do zestawu). Posiada również odbiornik TMC.


Bez zbędnych komplikacji
 ]2P[ Wszystkie modele PSN mają wgrane ważne z punktu widzenia planowania podróży miejsca, takie jak stacje benzynowe, restauracje, parkingi (model PNS 150 może przechowywać nawet do miliona takich punktów). PNS skupiają się na wskazaniu trasy przejazdu z punktu A do B w najbardziej efektywny oraz maksymalnie prosty i przyjazny sposób.

PNS 100 będzie dostępny w wybranych krajach europejskich od września, a modele PNS 120 oraz PNS 150 zostaną wprowadzone na wybrane rynki w listopadzie. W chwili obecnej nie przewiduje się sprzedaży PSN w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!