Firma JAAN nowym członkiem SDCM

5 lipca 2006, 0:00

Informujemy, że firma JAAN – dystrybutor szyb samochodowych, przystąpiła do Stowarzyszenia SDCM w czerwcu 2006 r.

Firma została założona 15 lat temu przez Janusza Jankowiaka i Andrzeja Woźniakowskiego. Dzisiaj w Koszalinie istnieje magazyn główny oraz centralne biuro i fabryka firmy zajmującej się produkcją oraz dystrybucją szyb samochodowych.
Obecnie JAAN posiada 31 filii w kraju, które sprzedają, montują oraz naprawiają szyby samochodowe.


Największe z oddziałów w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku Oliwie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu przekształcono w magazyny hurtowe, co jednocześnie umożliwiło spółce zaopatrywanie niezależnych firm specjalistycznych na terenie Polski. Wynikający z przeobrażeń wzrost obrotów zaowocował możliwością nabywania szyb i akcesoriów samochodowych bezpośrednio od światowych producentów.


W 1996 roku firma JAAN uruchomiła własną fabrykę przednich szyb laminowanych NORDGLASS. Roczny poziom produkcji wynosi obecnie ponad 650 000 sztuk, z czego 50% wyrobów przeznaczonych jest na eksport. NORDGLASS sprzedaje swój produkt do prawie wszystkich krajów europejskich, a także do Afryki. W kwietniu 2001 roku koszalińska firma zmieniała status prawny.


JAAN spółka cywilna przekształciła się w spółkę jawną z wydzieloną częścią produkcyjną NORDGLASS sp. j.
W 2003 roku uruchomiono drugą fabrykę szyb samochodowych. Jej siedziba znajduje się w Słupsku. Jest to zakład produkcyjny wyposażony w kompletną linię do produkcji szyb wielkogabarytowych.


W marcu 2003 roku spółka JAAN podpisała umowę franczyzy, dotyczącą sprzedaży detalicznej na rynku polskim z firmą BELRON, światowym liderem w zakresie napraw i wymiany szyb samochodowych. Belron jest właścicielem znaków handlowych Carglass i Autoglass. Jako jedyny gracz rynkowy o zasięgu globalnym jest najlepiej znaną firmą w branży napraw i wymiany szyb samochodowych, działającą w 24 krajach na trzech kontynentach.
„Produkujemy szyby do ponad 650 najbardziej popularnych, sprzedawanych w Europie, modeli samochodów. Nasza firma zajmuje się także dystrybucją i sprzedażą szyb bocznych, tylnych i akcesoriów potrzebnych do montażu szyb samochodowych.” – mówi dyrektor firmy JAAN.


Oferta spółki obejmuje między innymi:

1700 typów szyb czołowych
4200 typów szyb bocznych
900 typów szyb tylnych
800 typów uszczelek i akcesoriów


Firma oferuje nie tylko szeroki asortyment, ale i bardzo szybką oraz sprawną realizację zamówień. Z magazynu głównego w Koszalinie oraz magazynów hurtowych własnym transportem (między innymi 9 ciężarówek 10-tonowych) dowozi zamówiony towar „do drzwi” klienta.
Szczegóły dotyczące firmy oraz jej oferty można sprawdzić na stronie www.jaan.com.pl.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!