eXponentia – pomoc dla warsztatów (przygotowała eXponentia)

13 czerwca 2006, 0:00

Wydaje się, że postęp technologiczny nie ma końca. Co roku konstruktorzy wyposażają kolejne generacje aut w coraz bardziej wymyślne rozwiązania techniczne. Pojazdy stają się coraz bardziej skomplikowane, a współczesne samochody dzieli od produkowanych dwadzieścia lat temu wehikułów prawdziwa technologiczna przepaść. Z jednej strony liczne systemy wspomagania kierowcy i układy elektroniczne sprawiają, że samochody są coraz bardziej bezpieczne, komfortowe i przyjazne środowisku, z drugiej zaś strony serwisowanie naszpikowanych mikroprocesorami i czujnikami oraz wyposażonych w coraz bardziej skomplikowane i precyzyjne podzespoły samochodów wymaga od mechaników znacznie lepszego przygotowania niż kiedyś. Nawet największy talent „złotej rączki” nie zastąpi dziś rzetelnej wiedzy, znajomości procedur naprawczych i dostępu do dokumentacji technicznej.
Stereotyp mechanika jako umorusanego smarem, nieprzyjemnego w obyciu faceta ze sterczącym z kieszeni młotkiem odchodzi w przeszłość. Nowoczesny serwisant to doskonale wyszkolony pracownik, nie tylko potrafiący obsłużyć klienta i znający odpowiednie procedury montażowe, jak również umiejący obsługiwać zaawansowane elektroniczne urządzenia diagnostyczne.

Rynek usług serwisowych jest coraz bardziej wymagający. Warsztaty, które chcą zdobyć i zachować na nim silną pozycję, muszą stale inwestować – nie tylko w odpowiednie oprzyrządowanie, ale również w podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Do nich właśnie skierowana jest oferta eXponentii.


]1[


eXponentia to wspólne przedsięwzięcie czterech firm: SKF, Tenneco, TRW i Valeo – liderów na rynku motoryzacyjnym, którzy wyznaczają kierunek rozwoju technologicznego w motoryzacji. Ich wsparcie techniczne pozwoliło stworzyć eXponentii nowoczesny i komplementarny program szkoleniowy. Polska jest trzecim po Wielkiej Brytanii i Włoszech krajem, w którym działa ten program. Podobnie jak ich brytyjscy i włoscy koledzy, także polscy mechanicy przyjęli go z uznaniem.


Szkolenia podzielone są na część teoretyczną i zajęcia praktyczne, które odbywają się w bardzo dobrze wyposażonych warsztatach, odpowiednio przygotowanych pod względem dydaktycznym. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich mających duże doświadczenie praktyczne.

W chwili obecnej eXponentia oferuje kursy dotyczące:
– Układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów
– ABS i układów kontroli jazdy
– Sterowania silnikiem i kontroli emisji spalin


Wkrótce program szkoleń zostanie rozszerzony o kolejne o moduły.
– Układy klimatyzacji
– Układy kierownicze i zawieszenia
– Elektroniczne układy silników Diesla

Kursanci uczestniczą w zajęciach w 5-8 osobowych grupach. Kameralna atmosfera szkoleń zwiększa istotnie efektywność przekazywania wiedzy, pozwala kursantom nawiązać lepszy kontakt z instruktorami.
Udział w szkoleniach eXponentii jest dobrą inwestycją w podnoszenie kwalifikacji mechaników i będzie skutkować zwiększeniem zaufania klientów, którzy mają pewność, że odbiorą z serwisu bezpieczne, profesjonalnie naprawione auto.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!