Delphi wprowadza na rynek części zamiennych zawory EGR w nowym opakowaniu

13 czerwca 2006, 0:00

Firma Delphi wprowadza na rynek własną linię zaworów recyrkulacji spalin (EGR) – w opakowaniu firmowym, uzupełnioną o dwa produkty przeznaczone dla Peugeot, Citroen, Fiat oraz Lancia. Zawory EGR uzupełniają stale rozszerzaną ofertę Delphi w zakresie elektroniki samochodowej, która w chwili obecnej obejmuje sondy Lambda, cewki zapłonowe, moduły zapłonu i czujniki.
– Produkty elektroniki samochodowej, takie jak zawory EGR, odgrywają coraz istotniejszą rolę. Dzięki nim koncerny motoryzacyjne spełniają coraz bardziej rygorystyczne przepisy w dziedzinie emisji zanieczyszczeń – mówi Wojciech Stanosz, szef działu Delphi Products & Service Solutions w Europie Wschodniej. – Nasza ciągle uzupełniana gama produktów ma za zadanie zaspokoić obecny na rynku części zamiennych popyt na wysokiej jakości produkty.


Delphi wytwarza zawory EGR przeznaczone na rynek OEM i rynek części zamiennych w dwóch zakładach produkcyjnych w Polsce (Błonie k/Warszawy) i w Portugalii. Wszystkie zawory EGR przeznaczone na rynek części zamiennych są aktualnie stosowane w silnikach benzynowych Opla / Vauxhall, PSA, Fiata i Lancii.
W międzyczasie, dzięki ciągłemu udoskonalaniu, zawory EGR zaczęły być stosowane w oryginalnych silnikach diesla napędzających pojazdy pewnych europejskich marek. Firma aktualnie pracuje nad dalszym rozszerzeniem linii produktowej, co według planów ma nastąpić z końcem bieżącego roku.
Stosowanie zaworów EGR przez producentów pojazdów znacznie wzrosło w ciągu ostatniej dekady na skutek coraz ostrzejszych norm emisji spalin. Zawór EGR pomaga spełnić restrykcyjne normy poprzez ponowne skierowanie odmierzonej ilości spalin do układu zasysania powietrza. Gazy te oczywiście po raz drugi nie ulegają spalaniu, lecz obniżają temperaturę tego procesu o kilkaset stopni, co pomaga zmniejszyć emisję powstających w silniku tlenków azotu (NOx) powodujących tworzenie się smogu w powietrzu. Pojazdy z wadliwymi zaworami EGR mogą wykazywać takie symptomy, jak nierówna praca na niskich obrotach, zmniejszenie mocy, gaśnięcie, słabe przyspieszanie czy zwiększenie emisji szkodliwych substancji.
Delphi jest producentem zaworów EGR dla Opla, Vauxhalla, PSA, Fiata i Lancii.
Linia produktowa zawiera dwie konfiguracje elektrycznych zaworów liniowych EGR, co zapewnia, że zawory te pasują do różnych konfiguracji silników.
Wszystkie szczegółowe informacje techniczne dotyczące zaworów EGR z Delphi oraz lista ich zastosowań znajdują się w nowym katalogu EGR, który jest rozpowszechniany w Europie od maja br.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!