Mann+Hummel we współpracy z Volvo

21 września 2003, 0:00

Firma Mann+Hummel we współpracy ze szwedzkim producentem samochodów Volvo przygotowała moduły zasysania powietrza i olejowy dla nowego 5 – cylindrowego silnika benzynowego, które po raz pierwszy zostaną zamontowane w nowym modelu S40. Cechą charakterystyczną tych modułów jest zebranie licznych funkcji i elementów budowy zaledwie w dwóch systemach. Mann+Hummel zaprezentował te nowości na 60 targach IAA we Frankfurcie.
Moduł zasysania powietrza zawiera zasysacz nie oczyszczonego powietrza z rezonatorem, który służy redukcji hałasu zasysania, filtr powietrza ze zintegrowanym systemem antyśniegowym, górną rurę dolotową z tworzywa sztucznego, jak również dolną rurę dolotową z aluminium z przyłączami do odprowadzania gazów spalinowych ze skrzyni korbowej.
Drugi moduł z firmy Mann+Hummel do nowego Volvo z silnikiem benzynowym jest kombinacją filtra oleju oraz separatora oleju. Konstrukcja ta znajdzie zastosowanie w obu wariantach silników – bezsprężarkowym i turbo. Ponadto te same elementy modułu olejowego zostaną zastosowane do silnika diesla.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!