Centra umacnia rynkową pozycję

, 14 grudnia 2005, 0:00

Poznańska firma Centra S.A, będąca częścią amerykańskiego koncernu Exide wprowadza na rynek nową ofertę swoich produktów, które zostały specjalnie dostosowane wymagań dzisiejszego rynku.

W ramach marki Centra oferta została powiększona o 11 produktów, a 6 zostało zmodyfikowanych. Aktualnie na rynku są dostępne trzy gamy produktów Centry: Standard, Plus i Futura. O prawdziwej rewolucji w ofercie można powiedzieć w przypadku marki Exide. W miejsce linii Ultra wprowadzone zostały 32 produkty pod marką Exide Excell, które doskonale uzupełniają markę Centra.
W nowej ofercie nie zapomniano także o samochodach ciężarowych. Dotychczasową gamę produktów z serii Heavy Duty i Super Heavy Duty powiększono o dwa nowe modele.


Zupełną nowością są akumulatory typu „cycling”, które dostępne będą na rynku pod marką Exide X-treme. Zaprojektowane tak, aby sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu na energię. Wynika to z faktu, że coraz więcej aktualnie produkowanych pojazdów wyposażona jest w wiele dodatkowych urządzeń i rozwiązań, które wymagają zasilania (np. nowoczesne systemy car audio-video, GPS, systemy klimatyzacyjne utrzymujące stałą temperaturę w pojeździe również w trakcie postoju itd. Stąd też konieczność zastosowania akumulatora, który jest odporny na zwiększoną ilość rozładowań i doładowań. Kończy się era akumulatora pełniącego funkcję wyłącznie rozruchową.
EXIDE X-treme zapewnia zwiększona o 50% wydajność cykli (rozładowanie-doładowanie). W budowie tego typu akumulatora z powodzeniem wykorzystano technologię stosowaną dotychczas w samochodach ciężarowych z oryginalnym separatorem PolyFX. Jego konstrukcja składająca się ze specjalnie opracowanych splotów włókien poliestrowych wywierających mechaniczny nacisk powoduje, że materiał aktywny pasty przylega ściśle do kratki, a obejmując całkowicie płytkę zmniejsza ryzyko powstania ewentualnych zwarć. Niskie zużycie wody osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnego stopu, z którego wykonano kratkę. Na początek gama tych produktów obejmie 7 akumulatorów.


Centra Futura – emocje rośną
Futura została stworzona z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem Diesla). Parametry akumulatorów Futura pomagają uruchomić auto w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych, z dużymi wahaniami temperatur i innymi niekorzystnymi czynnikami pogody. Futura to akumulatory polecane kierowcom ceniącym najwyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wyprodukowaliśmy je wykorzystując najnowocześniejsze technologie, z dbałością o każdy detal.


Korzyści z użytkowania Centry Futura:
]1P[
najlepsze parametry rozruchowe
technologia Ca/Ca (dłuższy okres przechowywania bez konieczności doładowywania i utraty parametrów)
najwyższy komfort i bezpieczeństwo
konstrukcja wieczka STS lid zaprojektowane w sposób zapewniający maksymalną ochronę przed wyciekiem elektrolitu)
ochrona przed zapłonem (centralny system odgazowania chroni przed zapłonem spowodowanym czynnikami zewnętrznymi)
magiczne oczko (użyteczny wskaźnik stanu naładowania)
całkowicie bezobsługowe (wg normy EN)
pakiet Centra Assistance
3 lata gwarancji

Centra Plus – Pewność z Plusem
]2L[
Do produkcji akumulatorów serii PLUS wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie produkcji wsparte wiedzą i doświadczeniem współpracujących z nami czołowych producentów samochodów osobowych. Dzięki takiemu podejściu potrafimy sprostać wysokim wymaganiom użytkowników większości aut. Tajemnica popularności akumulatora Centra PLUS tkwi w jego parametrach, które zapewniają rozruch samochodu w każdych, również niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Rekomendujemy go użytkownikom aut ze standardowym i bogatszym wyposażeniem, dla których skuteczny rozruch to istotny element.


Korzyści z użytkowania Centry Plus:
doskonałe parametry rozruchowe
wysoki standard bezpieczeństwa (specjalna konstrukcja wieczka (manifold lid) umożliwia skuteczną redukcję zbędnych gazów)
technologia Ca/Ca (dłuższy okres przechowywania bez konieczności doładowywania i utraty parametrów)
magiczne oczko (użyteczny wskaźnik stanu naładowania)
całkowicie bezobsługowe (wg normy EN)
gama akumulatorów Centra Plus pokrywa zapotrzebowanie 90% parku aut osobowych jeżdżących w Europie
najszersza gama akumulatorów do aut azjatyckich


Centra Standard – Z mocą przyjaźni
]3P[
To akumulator obecny na rynku od wielu lat. Cenne doświadczenia zdobyte przy jego produkcji wykorzystaliśmy tworząc kolejne serie naszych akumulatorów. Produkowany zgodnie z międzynarodowymi normami, w oparciu o najlepsze i bezpieczne technologie łączy tradycję z nowoczesnością. Centra Standard to akumulator dedykowany autom z podstawowym wyposażeniem.

Korzyści z użytkowania Centry Standard:
dobre parametry rozruchowe
technologia Ca/Ca (dłuższy okres przechowywania bez konieczności doładowywania i utraty parametrów)
bezpieczeństwo (system odprowadzania nadmiaru gazów)


Exide X-Treme – Ekstremalne pozwiązanie
Zaprojektowano by sprostać zapotrzebowaniom na optymalną moc energii. Większość aktualnie produkowanych pojazdów wyposażona jest w wiele urządzeń i rozwiązań zużywających energię elektryczną. Klimatyzacja, ogrzewanie i nawiew, elektrycznie sterowane szyby, GPS, system nagłośnieniowy oraz podgrzewane siedzenia to najpopularniejsze z nich. Oznacza to konieczność zastosowania akumulatora, który można regularnie i w dużym stopniu rozładowywać oraz doładowywać.
Wydajność cykli (rozładowanie-doładowanie) Zwiększona 0 50%.


Korzyści z użytkowania Exide X-treme:
]4L[
Technologie Ca/Ca i ExMet (z separatorem PolyFX)
50% większa ilość cykli, co zapewnia dłuższy okres użytkowania przy wielokrotnym rozładowywaniu i doładowywaniu.
Większa odporność na wibracje.
Stała moc rozruchowa w ciągu całego okresu użytkowania.
Wydłużony okres przechowywania i użytkowania.
Lepsze parametry elektryczne.
Technologia STS – brak potrzeby dolewania wody oraz eliminacja zagrożenia dla zdrowia stwarzanego przez iskrzenie.
Magiczne oczko – łatwe sprawdzenie stanu akumulatora
Odpowietrzenie jednopunktowe – pozwala na odprowadzanie nagromadzonych gazów
Znakomita funkcjonalność produktu.

Exide Excell – Doskonały rozruch
Opracowano by sprostać najnowszym trendom wymagającego rynku oraz zaspokoić potrzeby dzisiejszych użytkowników. Przy jego produkcji wykorzystaliśmy nasze długoletnie doświadczenie, co zaowocowało akumulatorem o unikalnej, charakterystycznej konstrukcji.
Rozruch samochodu to podstawowe zadanie każdego akumulatora. Exide Excell zapewnia go każdego dnia!
]5P[
Korzyści z użytkowania Exide Excell:
Technologie Ca/Ca i ExMet
Znakomita moc rozruchowa.
Wydłużony okres przechowywania i użytkowania.
Do zastosowania we wszystkich nowoczesnych układach ładujących.
Specjalna konstrukcja wieczka (manifold lid) – brak potrzeby dolewania wody oraz eliminacja zagrożenia dla zdrowia.
Magiczne oczko – łatwe sprawdzenie stanu akumulatora
Odpowietrzenie jednopunktowe – pozwala na odprowadzanie nagromadzonych gazów
Znakomita funkcjonalność produktu.

Exide Classic – Dobry rozruch
Jest akumulatorem startowym o dobrych parametrach rozruchowych. To sprawdzony, produkowany od wielu lat akumulator z dobrą tradycją. Zmiany, które zaszły na przestrzeni ostatnich lat pomogły udoskonalić Exide Classic pod względem technicznym w sposób odpowiadający dzisiejszym, wysokim wymaganiom. Exide Classic to akumulator dedykowany pojazdom o standardowym wyposażeniu i użytkowaniu w normalnych warunkach.


Korzyści z użytkowania Exide Classic:
]6L[
Technologie Ca/Ca i ExMet
Dobra moc rozruchowa.
Wydłużony okres przechowywania i użytkowania.
Odpowietrzenie jednopunktowe (większość modeli) – pozwala na odprowadzanie nagromadzonych gazów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!