Nowy program akumulatorów Bosch Silver

30 listopada 2005, 0:00

Systemy aktywnego bezpieczeństwa jak ABS, ESP, ACC, funkcje komfortu: klimatyzacja, audio, nawigacja, elektryczna regulacja siedzeń, okien, lusterek, czy szyberdachu są coraz większym obciążeniem dla instalacji elektrycznej w samochodzie i co za tym idzie również dla akumulatora. Użyta w konstrukcji Bosch Silver technologia wykorzystująca stop srebra w pełni spełnia wymagania nowoczesnych samochodów. Dzięki podwyższonym parametrom elektrycznym akumulatory oparte na technologii Silver mają rezerwy energii potrzebne do zaspokojenia nawet przyszłych potrzeb energetycznych pojazdów.

Zastosowanie drobnokrystalicznego stopu srebra pozwala na wydłużenie okresu użytkowania akumulatorów Bosch Silver o 20 proc. w porównaniu z urządzeniami tradycyjnymi. Dzięki niemu akumulatory są wyjątkowo odporne na duże obciążenia i głębokie rozładowania oraz niskie temperatury otoczenia i wysokie pod maską samochodu. Separatory kopertowe, dodatkowa rezerwa elektrolitu i zamknięta pokrywa minimalizujące parowanie wody z elektrolitu czynią ten akumulator w pełni bezobsługowym. Wyeliminowanie bezpośredniego kontaktu z elektrolitem zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania.
Nowością w programie akumulatorów Bosch Silver jest wprowadzony ostatnio program skrócony. Obejmuje on siedem typów akumulatorów, przeznaczonych przede wszystkim do pojazdów z silnikami Diesla i w 100 proc. pokrywa potrzeby tego segmentu samochodów osobowych. Wszystkie akumulatory programu dysponują bardzo wysoką mocą startową i większą pojemnością w porównaniu do odpowiedników w tych samych wymiarach z programu standardowego. Dzięki temu akumulatory te spełniają wszystkie wymogi silników Diesla nawet w samochodach wyposażonych w wiele energochłonnych systemów takich jak klimatyzacja, elektrycznie regulowane fotele, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, hamulce elektromechaniczne, podgrzewanie siedzeń, elektrycznie sterowane lusterka czy systemy car audio. Pojemności od 50 Ah do 95 Ah oraz podwyższony prąd rozruchu akumulatorów gwarantują silnikom wysokoprężnym niezawodny rozruch nawet przy bardzo niskich temperaturach otoczenia.
]1[

Poza nowym programem skróconym w ofercie Bosch Silver znajduje się 26 innych typów akumulatorów, przeznaczonych przede wszystkim do samochodów z silnikami benzynowymi i pokrywających w niemal 100 proc. potrzeby całego rynku samochodów osobowych. Na uwagę zasługuje także seria AsiaSilver przeznaczonych specjalnie do samochodów azjatyckich. Producenci tych samochodów używają często akumulatorów o specjalnej geometrii, których nie można stosować wymiennie z akumulatorami europejskimi. Zarówno charakterystyczna „wysoka” budowa, jak i pojemności oraz prądy rozruchu zostały dostosowane do specyficznych wymagań aut azjatyckich.

Wszystkie akumulatory Bosch Silver wyposażone są w uniwersalny wskaźnik Power Control System, który informuje o aktualnym stanie naładowania akumulatora. Zielona kulka pływająca we wnętrzu wskaźnika pokazuje właściwą dla sprawnego akumulatora gęstość elektrolitu. Kiedy gęstość elektrolitu spada wskutek niedostatecznego ładowania kulka znika z pola widzenia, a oczko kontrolne staje się czarne. Oznacza to konieczność doładowania akumulatora. Gdy pod koniec okresu użytkowania poziom elektrolitu obniża się a oczko kontrolne barwi się na biało, akumulator należy wymienić.

Sprzedaż akumulatorów Bosch Silver odbywa się poprzez sklepy motoryzacyjne i warsztaty samochodowe.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!