Fota Czechy już działa

23 listopada 2005, 0:00

12 października 2005 rozpoczęła działalność firma Fota Czechy. To druga, po spółce Fota Węgry, firma, która powstała w ramach realizacji projektu Fota International.
Przewiduje on wejście Foty S.A. na rynki zagraniczne – najpierw w krajach środkowoeuropejskich.


Fota Cesko – bo taka jest oficjalna nazwa spółki – ma siedzibę przy ul. Oderskiej 333, w północno-wschodniej części Pragi. Firma mieści się w dobrym punkcie –2,5 km od praskiej obwodnicy, przy trasie do Brna, Hradca Kralovej, Pardubic i Teplic.

Fota Czechy dysponuje magazynem o powierzchni 1500 m2. Znajduje się w nim ponad 40 tysięcy części. Raz w tygodniu w celu uzupełnienia zapasów magazynowych przyjeżdżają tu dostawy z międzynarodowego magazynu w Łodzi. Dodatkowo codziennie rano przyjeżdżają z regionalnych magazynów w Polsce dostawy towarów zamówionych przez klientów poprzedniego dnia. W dziale sprzedaży są cztery stanowiska obsługi klienta. Fota Czechy zatrudnia obecnie 8 osób.


Strategia działania firmy w Pradze opiera się na bezpośredniej współpracy z warsztatami samochodowymi, a poza Pragą – na współpracy z lokalnymi hurtowniami części. Firma planuje umocnienie swojej pozycji w Pradze poprzez otwarcie kolejnych dwóch oddziałów. Jerzy Pawelec – prezes Fota Cesko, szanse rozwoju firmy widzi także w potencjale rynku pojazdów ciężarowych.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!