5-letnia gwarancja na amortyzatory – Tenneco na Automechanice 2016

20 września 2016, 9:12

Na targach Automechanika we Frankfurcie firma Monroe świętowała swoje 100-lecie. Jednym z najciekawszych zaprezentowanych przy tej okazji produktów są amortyzatory Monroe OESpectrum, przeznaczone dla wymagających klientów i objęte aż 5-letnią gwarancją.

Stoisko Tenneco było pełne jubileuszowych akcentów. Znalazło się nawet miejsce na tort. Na świętowanie nie było jednak zbyt wiele czasu, gdyż trzeba było spotkać się z partnerami biznesowymi oraz zaprezentować nowości produktowe.

Tych było sporo, jednak zaczniemy od rzeczy najciekawszej – nowej linii amortyzatorów Monroe OESpectrum. Ma być ona przeznaczona dla klientów, których celem jest polepszenie właściwości jezdnych swoich pojazdów. Amortyzatory OESpectrum wykorzystują opatentowaną przez Tenneco technologię R-TECH2 Rebound Valving, która ma zapewniać natychmiastową reakcję na zmieniające się warunki jazdy, skutkującą pewnym prowadzeniem i utrzymaniem całkowitej kontroli nad pojazdem. Amortyzatory wyposażono także w nowy zawór sterujący, którego zadaniem jest redukcja hałasu oraz wibracji.

Monroe jest tak pewny swojej nowości, że oferuje amortyzatory OESpectrum wraz z 5-letnią gwarancją (pod pewnymi warunkami). Już wkrótce napiszemy więcej o tym produkcie.

Tenneco zdecydowało się także na wydłużenie do 3 lat gwarancji na elementy układu wydechowego marki Walker. Dotychczas obowiązywało standardowe 2-letnie zabezpieczenie gwarancyjne.

– „Jako lider na rynku pierwszego wyposażenia pojazdów utrzymujemy wysokie standardy w zakresie inżynierii, jakości materiałów i wykonania oraz wydajności produktów także na aftermarkecie. Nasze zaangażowanie na rynku wtórnym pozwala nam budować satysfakcję klientów oraz lojalność ze strony warsztatów." – powiedział Bruce Ronning, wiceprezes Tenneco Europe Aftermarket.

Na targach pokazano także katalogi amortyzatorów i spreżyn Monroe, zawierające nowe referencje. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na katalog amortyzatorów, zawierający około 1000 nowości, w tym 200 nowych produktów dla pojazdów użytkowych.

Tenneco pochwaliło się także coraz większym udziałem w rynku pierwszomontażowym w pojazdach marek japońskich i koreańskich, który przekłada się także na rozszerzenie oferty aftermarketowej dla tych pojazdów.

Dowiedz się więcej

Nowe rozwiązania Boscha na Automechanice 2016
Nowe rozwiązania Boscha na Automechanice 2016

Na targach Automechanika na stoisku B06 w hali nr 9 Bosch prezentuje technikę, oprogramowanie i usługi dla warsztatów przyszłości połączonych z siecią. Udoskonalono testery KTS, przedstawiono też mobilny, dotykowy tester KTS 350. Pojawiły się też nowe urządzenia do badania spalin, ładowania akumulatorów i testowania pomp CR. Diagnostyka Najnowsza generacja linii testerów diagnostycznych Bosch KTS obsługuje […]

Tenneco prezentuje amortyzatory Monroe Oespectrum
Tenneco prezentuje amortyzatory Monroe Oespectrum

Tenneco zaprezentowało kompleksową ofertę amortyzatorów zamiennych w zaawansowanej technologii. Nowa seria amortyzatorów premium – Monroe OESpectrum – ma w ofercie wprowadzoną po raz pierwszy dla tej marki pięcioletnią gwarancję produktową oraz ograniczoną gwarancję działania. Amortyzatory Monroe OESpectrum wyposażone zostały w opatentowaną technologię zaworów odbicia R-TECH2 Rebound Valving Technology, która zapewnia reakcję na zmieniające się warunki […]

Nowy katalog sprężyn Monroe
Nowy katalog sprężyn Monroe

Najnowszy katalog sprężyn Monroe Springs zawiera ponad 1700 produktów OESpectrum. Ponad 85% pozycji w nowym katalogu głównym Monroe Springs to produkty OESpectrum®. Nowy katalog stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie na sprężyny do pojazdów z segmentu premium, a także potrzeby klientów poszukujących ekonomicznego rozwiązania do samochodów starszych i (lub) o niższej wartości. Dzięki niedawnemu wydłużeniu okresu gwarancji […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!