Polskie firmy na targach Automechanika Frankurt 2016

19 września 2016, 13:41

Polscy producenci i dystrybutorzy części dobrze poczynają sobie na rynkach zagranicznych. Dowodem na to jest liczna obecność naszych firm na targach Automechanika we Frankfurcie. Nie tylko obecność, ale także rosnąca popularność, odbijająca się w słupkach sprzedaży eksportowej. Odwiedziliśmy kilka godnych uwagi stoisk polskich firm.

Lumag

Na stoisku producenta szczególny nacisk położony został na markę Breck, dedykowaną autom osobowym i lekkim pojazdom dostawczym, w której ofercie wkrótce pojawią się produkty dla samochodów z segmentu premium.

– „Elementy układu hamulcowego, takie jak klocki czy okładziny hamulcowe należą do grupy produktów o największym stopniu konkurencyjności wśród części eksploatacyjnych. Dlatego chcieliśmy zaskoczyć naszych obecnych klientów i potencjalnych kontrahentów. We Frankfurcie pokazaliśmy nową linię klocków i tarcz hamulcowych high safety dedykowaną autom klasy premium. Nasi inżynierowie opracowali specjalny materiał cierny o podwyższonych parametrach użytkowych, który idealnie współpracuje z tarczami wysokowęglowymi typu high-carbon.” – mówi Łukasz Żak, kierownik działu handlowego firmy Lumag, producenta klocków hamulcowych Breck.

Obok nowych produktów, w czasie wizyty na stoisku polskiej spółki można było zapoznać się z działaniem mobilnej aplikacji, która opiera się na aktualnych danych katalogowych Breck. Oprogramowanie umożliwia wyszukanie klocków i tarcz hamulcowych poprzez wybranie rodzaju pojazdu, numeru artykułu z portfolio marki, jak również numeru oryginalnego lub porównawczego. Alternatywnie podany może zostać numer VIN, który zapewni prawidłową identyfikację elementów układu hamulcowego.

TurboTec

Stoisko firmy TurboTec przykuwało uwagę, dzięki ciekawemu designowi. Firma specjalizuje się w regeneracji części. Niedawno przeniosła się do nowej siedziby i wzbogaciła ofertę.

– „Prezentujemy to, z czego jesteśmy znani, czyli regenerowane turbosprężarki, wtryski do diesla, przekładnie kierownicze, kompresory do klimatyzacji. Przygotowujemy się także do regeneracji automatycznych skrzyń biegów. Przychodzi wiele osób zainteresowanych naszą ofertą, głównie z krajów europejskich. Cieszymy się, gdyż jest to szansa na nawiązanie nowych kontaktów." – powiedział Michał Skawiński, specjalista do spraw marketingu TurboTec.

Autos

Na targach Automechanika we Frankfurcie dystrybutor części do pojazdów ciężarowych pojawił się po raz pierwszy. Pokazał tam przekrój swojej oferty oraz takie marki jak ATP, której jest właścicielem oraz Bremann i BlackIron, których jest jedynym dystrybutorem.

Obecność Autos na targach Automechanika to sygnał, że dystrybutor nie zamierza spocząć na laurach, ale nadal szuka nowych rynków zbytu i dostawców, których asortyment pozwoli poszerzać ofertę. Jest to kolejny krok po tym, jak 1 stycznia 2015 roku Autos wszedł w struktury grupy zakupowej Nexus Automotive International, która zrzesza obecnie 121 dystrybutorów z całego świata, a jej globalne obroty za zeszły rok wyniosły 10 mld euro.

Certus (WSOP)

Dla producenta wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów był to drugi udział w targach Automechanika. Tym razem firma otrzymała miejsce w hali 8.0, co świadczy o umocnieniu jej pozycji wśród światowych producentów. Głównym elementem ekspozycji były rolki do badania pojazdów ciężarowych, wykonane w opracowanej przez firmę technologii, zapewniającej wyższą trwałość niż w przypadku rolek standardowych. Budziły one zainteresowanie zwiedzających, a także… obserwatorów z firm konkurencyjnych.

FA Polska (Emmetec)

Emmetec to firma włoska, która zajmuje się produkcją części i narzędzi oraz przygotowaniem technologii do regeneracji układów kierowniczych, amortyzatorów oraz serw hamulcowych. Znalazła się w naszej relacji, ze względu na istotny polski akcent – Dominika Ruszkiewicza, przedstawiciela firmy FA Polska, która jest wyłącznym dystrybutorem produktów Emmetec w Polsce.

– „Mamy w polskiej ofercie wszystkie elementy dostępne w katalogu Emmetec. Wszystkie znajdują się w naszym magazynie w Polsce, a gdy zostaną zamówione do godziny 17.00, już następnego dnia trafiają do klientów. Jeśli chodzi o to, czym produkty Emmetec wyróżniają się na rynku, trzeba powiedzieć o specjalizacji w tworzeniu narzędzi oraz technologii do przeprowadzania napraw elementów, które zostały stworzone pierwotnie tak, aby ich nie naprawiać. Chodzi o zamknięte moduły, dla których producent pojazdu w ogóle nie przewiduje naprawy, lecz wymianę. My udowadniamy, że można te moduły otwierać i naprawiać oraz pokazujemy jak to robić, przeprowadzając szkolenia dla klientów." – powiedział Dominik Ruszkiewicz. 

Tedgum

We Frankfurcie nie mogło zabraknąć polskiego producenta elementów gumowo-metalowych, firmy TEDGUM. Na stoisku znajdującym się w hali 4.1 odwiedzający mogli zapoznać się z kompleksową ofertą. Oprócz części, z których firma jest już doskonale znana eksponowano także między innymi wzmocnione elementy z serii PRO czy też elementy wykonane z poliuretanu. Dotychczasowi oraz nowi klienci firmy podczas wizyty na stoisku mogli się skorzystać z nowego on-line’owego katalogu produktów.

Nowością zaprezentowaną na stoisku były ściągacze do tulei.

– „W trakcie naszych kontaktów z klientami wielokrotnie powracał temat zapotrzebowania na narzędzia montażowe do oferowanych przez nas tulei. Dostępne na rynku ściągacze niestety bardzo często nie spełniały oczekiwań, a w przypadku niektórych modeli samochodów, ściągacze były wręcz niedostępne. Przez ostatnie kilka miesięcy opracowywaliśmy, w oparciu o konsultacje z zaprzyjaźnionymi warsztatami, rozwiązania,  które pozwoliły nam wprowadzić pierwsze produkty. Przede wszystkim staramy się, aby nasze produkty łączyły w sobie trwałość oraz łatwość zastosowania. Nasze ściągacze spotkały się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem ze strony klientów, a wkrótce planujemy przedstawić kolejne pozycje w naszej ofercie”. – powiedział Krzysztof Staniszewski z firmy Tedgum.

Denckermann

Denckermann to przykład firmy, która systematycznie rozwija swoją ofertę i poprawia wyniki. W ostatnich trzech latach podwoiła swój obrót, co jest zasługą poszerzenia oferty oraz lepszej dostępności produktów.

– „Jesteśmy po raz czwarty na Automechanice i mamy wrażenie, że za każdym razem nasze stoisko odwiedza więcej klientów, więcej osób potencjalnie zainteresowanych ofertą – co ważne, z całego świata. Prezentujemy całość naszej oferty – nie tylko nowości produktowe, ale także asortyment obecny w gamie od lat. Jeśli jednak mowa o nowościach, warto wspomnieć o przegubach, rolkach. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić kolejne dwie nowe linie produktowe, ale o szczegółach poinformujemy w przyszłym roku.”

Denckermann w ostatnich latach notuje wzrosty sprzedaży na poziomie ok. 30% rocznie na rynku polskim oraz około 20% na rynkach zagranicznych.

Einparts

Marka Einparts na tegorocznych targach Automechanika Frankfurt prezentowała głównie produkty z grupy "oświetlenie" dla motoryzacji. Wśród pokazywanych produktów znalazły się takie jak: oświetlenie dzienne LED, światła robocze LED, żarówki halogenowe oraz diodowe, oświetlenie LED rejestracji oraz produkty tuningowe. Stoisko odwiedzali goście praktycznie z całego świata – od Czech po Iran, Izrael czy Panamę.

PZL Sędziszów

Polski producent filtrów przedstawił przekrój swojej oferty, a więc filtry paliwa, powietrza, oleju, hydrauliczne oraz osuszacze. Dużo miejsca poświęcono także filtrom kabinowym, które są wciąż rozwijanym elementem oferty.

– „Oferta filtrów kabinowych PZL Sędziszów jest wciąż poszerzana. To przyszłościowy rynek, gdyż bez wątpienia wzrasta świadomość kierowców w zakresie konieczności wymieniania tych filtrów. Spotykamy się z dwiema szkołami – jedni wolą zainwestować w bardzo drogi filtr i wymieniać go rzadziej, inni wolą to robić częściej, ale na produkt w niższej cenie. My skłaniamy się raczej do tej drugiej opcji – gdyż uważamy, że lepiej nie pozwalać szkodliwym drobnoustrojom na zbyt długie zaleganie na filtrze." – powiedział nam Grzegorz Tomasik, Członek Zarządu firmy PZL Sędziszów.

WUZETEM

WUZETEM to polski producent komponentów do układów wtryskowych stosowanych w silnikach wyso­koprężnych. W ostatnim czasie firma stworzyła nowoczesny park technologiczny, co pozwala na rozwój gamy produktów oraz zwiększenie mocy produkcyjnych. Podczas tegorocznych targów Automechanika we Frankfurcie obecni i potencjalni klienci mogli zapoznać się z najnowszą ofertą firmy, dowiedzieć się o wprowadzanych zmianach i innowacji w produkcji, a także porozmawiać o przyszłej współpracy. Targi były również okazją do rozmów z partnerami strategicznymi spółki.

– „Targi Automechanika we Frankfurcie są dla nas szczególnie istotne, gdyż możemy spotkać się z wieloma naszymi klientami w jednym miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że są to przedstawiciele firm z całego świata, ma to dla nas duże znaczenie.” – powiedział Marcin Narewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu WUZETEM – „Najbardziej cieszy nas fakt, że wiele osób przychodzi do nas z polecenia, co jest dla nas potwierdzeniem silnej pozycji na rynku, a przede wszystkim potwierdzeniem satysfakcji naszych obecnych klientów.”

Abakus

To już 8 targi Automechanika Frankfurt, na których wystawiła się firma ABAKUS prezentując swoją ofertę ze znacznym naciskiem w tym roku na nowy rynek zbytu – ciężarowy. Tegoroczna impreza targowa zakończyła się sukcesem. Stoisko odwiedziło wielu obecnych klientów firmy oraz duża ilość osób zainteresowanych ofertą.

Aktualnie Abakus oferuje ok. 30 000 referencji i ta liczba wciąż rośnie.Firma Abakus jest polskim przedstawicielem firmy DEPO – oferuje pełną gamę elementów oświetlenia do samochodów osobowych i ciężarowych a zakres oferty przewyższa wiele konkurencyjnych marek obecnych na rynku. Elementy oświetlenia to nie jedyne, co oferuje firma Abakus, bardzo silny nacisk stawia na poszerzanie, rozwój i umacnianie pozycji na rynku dla pozostałych grup produktowych takich jak lusterka zewnętrze, chłodnice wody i powietrza, skraplacze, nagrzewnice, wentylatory, elementy karoserii, miski olejowe, sprężyny gazowe czy akcesoria naczepowe marki LORO.

Martex

Firma Martex jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów części do pojazdów ciężarowych. Firma w ostatnim czasie koncentruje się jednak także na eksporcie, stąd obecność na Automechanice. Jeśli chodzi o ekspozycję oferty na własnym stoisku był to dla Martexu debiut. Wcześniej przedstawiciele firmy pojawiali się we Frankfurcie jako zwiedzający. Tym razem byli gotowi na przyjęcie potencjalnych klientów "u siebie" i poinformowanie ich o szczegółach swojej działalności. Firma dużą rolę przyłożyła także do spotkań z dostawcami.

Obecnie eksport stanowi około 30% obrotu firmy. Główne kraje, gdzie Martex prowadzi swoją działalność to Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, ostatnio także Hiszpania i Portugalia.

NeoTec (Tip-Topol)

Firma Tip-Topol znana jest w Polsce głównie jako dystrybutor sprzętu warsztatowego. Za granicą klienci dobrze znają jednak należącą do firmy markę NeoTec. Fabryka w Pobiedziskach jest największym producentem w kraju membran do zawieszeń pneumatycznych samochodów ciężarowych i autobusów. 90 % produkcji trafia na rynki poza granicami Polski. Targi Automechanika były zatem szansą dla firmy na zdobycie nowych kontraktów.

Celkar (Fast)

Polski dystrybutor części skupił się na promowaniu oferty własnej marki Fast. Zawiera ona części układu hamulcowego oraz układu zawieszenia (wahacze, amortyzatory, resory, sprężyny, sworznie, końcówki drążków, tulejki).

– „Fast to nasza marka, którą promujemy na targach, ponieważ jest ona rozpoznawalna dla naszych klientów zagranicznych. Obecnie sprzedaż za granicą stanowi około 65% naszego obrotu. Rozwijamy się jednak także jako dystrybutor w kraju. Planujemy, że do końca przyszłego roku będziemy mieli 12 oddziałów w Polsce. Naszym celem jest specjalizacja w rynku aut dostawczych. Widzimy tutaj niszę rynkową. Już teraz mamy bogatą ofertę dla modeli Ducato, Jumper, Boxer czy Daily, rozwijamy ofertę dla dostawczaków Renault, Citroena i Peugeota." – powiedział nam Kuba Sierzchała, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Celkar.

Polcar

Polcar dostarcza elementy karoserii oraz części zamienne do pojazdów. Stoisko firmy na targach Automechanika przykuwało wzrok ze względu na ciekawie zaprojektowaną ekspozycję. Warto wspomnieć, że Polcar jest jednym z najważniejszych graczy na swoim rynku – jedną z największych europejskich firm w segmencie części nadwoziowych.

Fortech

Fortech jest wiodącym na rynku polskim i liczącym się na rynku Unii Europejskiej producentem elektrycznych i pneumatycznych przyłączy do samochodów ciężarowych i osobowych.
Ścisłe przestrzeganie procesów Systemu Zapewnienia Jakości ISO 9001:2008, a także własna narzędziownia, zapewnia wysoką jakość wyrobów i szybką realizację zamówień. Polityka  podnoszenia standardów produkcji i sprzedaży jest zauważana i doceniana. Potwierdziły to opinie zadowolonych klientów odwiedzających stoisko. Udział w Targach Automechanika we Frankfurciebył ważnym momentem w dziejach rozwoju firmy.

Autopart

Mielecki AUTOPART po raz kolejny prezentował  swoje produkty na największych w Europie międzynarodowych targach motoryzacyjnych Automechanika we Frankfurcie. W tak popularnej  imprezie branżowej nie mogło zabraknąć polskiego producenta akumulatorów jakim jest firma AUTOPART. Uczestnictwo w tych targach zostało już na stałe wpisane do kalendarza wystaw fabryki. Szczególną uwagę na ekspozycji wzbudziły akumulatory bezobsługowe  Galaxy Gold i Galaxy Gold SHD, które za swoje walory konstrukcyjno-technologiczne otrzymały nominację do godła Teraz Polska.  We Frankfurcie po raz pierwszy AUTOPART zaprezentował także swoją nowość rynkową – akumulatory Galaxy EFB, które są idealnym rozwiązaniem do samochodów z bogatym wyposażeniem i częstymi cyklami rozruchowymi, takimi jak system Start-Stop. 

Jesteś polskim wystawcą, ale nie dotarliśmy na Twoje stoisko? Napisz i prześlij zdjęcia na: redakcja@motofocus.pl

Dowiedz się więcej

Targi Automechanika Frankurt 2016 – relacja
Targi Automechanika Frankurt 2016 – relacja

Targi Automechanika we Frankfurcie nad Menem to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży automotive na świecie. Nigdzie indziej nie spotyka się tak szerokiego przekroju firm działających w motoryzacji. Przedstawiamy relację z tegorocznej edycji. Lista firm wystawiających swoje produkty na targach Automechanika wydaje się nieskończenie długa. Kilka tysięcy wystawców to jednak tylko część tych, którzy chcieliby […]

Nowości w ofercie Chicago Pneumatic
Nowości w ofercie Chicago Pneumatic

Asortyment kluczy marki CP został ponownie poszerzony. Do oferty Tip-Topolu tym razem wprowadzono do oferty 4 nowe, niezawodne narzędzia Chicago Pneumatic. Nowymi narzędziami są: CP7737 Klucz udarowy kątowy 1/2” CP7732C Klucz udarowy 1/2” CP7711 Klucz motylkowy 1/4” CP7829H Klucz zapadkowy 1/2” Dokładny opis kluczy i ich funkcjonalności można znaleźć w internetowym sklepie Tip-Topolu.

Kolejne nowości w ofercie Polcar
Kolejne nowości w ofercie Polcar

Polcar w trzecim kwartale 2016 roku wprowadził do oferty ponad 1900 nowości. Wśród nowych referencji znalazły się głównie: części nadwozia – 441 referencji, m.in. atrapy, błotniki, reperaturki drzwi i progów, zderzaki i ich elementy. części powiązane z nadwoziem – 301 referencji: lusterka i ich części, podnośniki elektryczne szyb, silniczki i ramiona wycieraczek, oświetlenie – 135 […]

DENCKERMANN Światową Firmą
DENCKERMANN Światową Firmą

Firma DENCKERMANN została wyróżniona w III edycji Konkursu Światowa Firma 2015. Jury konkursu nagrodziło producenta i dystrybutora części samochodowych za wysoką wartość eksportu prowadzonego do wielu krajów.

xx
xx

x x

Krzysztof Hołowczyc i Breck pracują nad polskimi wyczynowymi klockami hamulcowymi
Krzysztof Hołowczyc i Breck pracują nad polskimi wyczynowymi klockami hamulcowymi

Motorsport to dla wielu producentów aut i części samochodowych najtrudniejszy poligon doświadczalny, na którym testują nowe, innowacyjne rozwiązania wprowadzane później do seryjnej produkcji. Breck, polska marka klocków hamulcowych, w mijającym roku bardzo mocno zaangażowała się we wsparcie startów swojego ambasadora Krzysztofa Hołowczyca w Rajdzie Polski oraz Baja Poland. W międzyczasie inżynierowie marki oraz team Hołka […]

Dwa nowe oddziały Celkar
Dwa nowe oddziały Celkar

W listopadzie ruszyły dwa nowe oddziały firmy Celkar znajdujące się w Warszawie oraz Lublinie. Firma Celkar zajmuje się dystrybucją części do samochodów dostawczych i osobowych. Jej specjalizacja to części do samochodów dostawczych takich producentów jak Fiat, Iveco, PSA, Renault oraz Ford. Oddział Lublin Nowoczesny obiekt dysponuje ponad 140 metrami kw. powierzchni magazynowej oraz blisko 1500 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!