Nowy prezes i dyrektor generalny w Nexteer Automotive Poland

10 czerwca 2016, 12:35

Zwiększenie wydajności polskich fabryk, koordynacja międzynarodowych projektów, a także rozwój polskiego oddziału w ramach ogłoszonych w roku 2016 inwestycji, to kluczowe zadania Roberta Gałązki, powołanego na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Nexteer Automotive Poland.

Od czerwca br. Robert Gałązka będzie zarządzał polskim oddziałem globalnego koncernu produkującego elektryczne układy kierownicze dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. 

Na swoim nowym stanowisku Robert Gałązka pokieruje zespołem niemal 1500 pracowników Nexteer Automotive Poland, pracujących w zakładach w Gliwicach i Tychach – jednych z największych fabryk koncernu pod względem zatrudnienia i produkcji na świecie. Obecnie Nexteer produkuje ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, dla takich producentów, jak BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Group (Peugeot, Citroen).


Robert Gałązka zdobywał doświadczenie zarządzając regionalnymi oddziałami takich organizacji, jak m.in.: Valeo, Areva (później Schneider Electric) i EDF – międzynarodowych koncernów mających swoje siedziby w Polsce. W trakcie swojej kariery doprowadził do powołania i ustrukturyzowania nowych oddziałów wyżej wymienionych firm, powołując jednocześnie zespoły doświadczonych menedżerów pracujących w Polsce i zagranicą.


– Ostatnie inwestycje naszego koncernu – otwarcie nowego zakładu w Tychach i tworzenie europejskiego Centrum Technicznego zatrudniającego docelowo 150 inżynierów – świadczą o tym, że przed nami lata rozwoju i bardzo ciekawych wyzwań, szczególnie w kontekście nowych rozwiązań dla globalnej branży automotive. Cieszę się, że mogłem dołączyć do zespołu pracującego już teraz nad tworzeniem technologii jutra, które będą kierować miliony kierowców na całym świecie we właściwym kierunku – mówi Robert Gałązka, prezes zarządu i dyrektor generalny Nexteer Automotive Poland.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Nowy zakład produkcyjny i europejskie Centrum Techniczne w Polsce
Nowy zakład produkcyjny i europejskie Centrum Techniczne w Polsce

Nexteer Automotive otworzył w Tychach swój trzeci zakład produkcyjny w Europie. Pozwoli on na zwiększenie produkcji elektrycznych układów kierowniczych (EPS) w najbliższych latach, dla takich producentów samochodów, jak: BMW, Fiat Chrysler Automobiles, Ford, GM czy PSA Peugeot Citroen. Firma otworzy tam również swoje europejskie Centrum Techniczne, w którym prowadzić będzie prace badawczo-rozwojowe. Znajdzie w nim […]

Nowy dyrektor pokieruje rozwojem polskich fabryk
Nowy dyrektor pokieruje rozwojem polskich fabryk

Koncern Nexteer Automotive powołał Herve Boyer’a na stanowisko nowego dyrektora na region Europy i Ameryki Południowej. W swej nowej roli Herve Boyer będzie odpowiedzialny m.in. za działania operacyjne oraz rozwój zakładów Nexteer Automotive w Polsce, jednych z największych fabryk firmy na świecie pod kątem produkcji oraz zatrudnienia. Herve Boyer dołączył do zespołu Nexteer jako dyrektor […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Adam T., 10 czerwca 2016, 19:03 0 -2

To dobrze że Polak i przede wszystkim Fachowiec

Odpowiedz