Nowa opona całoroczna Kleber

24 maja 2016, 15:53

Kleber przedstawia Quadraxer 2 – nową oponę całoroczną, która ma łączyć komfort oraz pewność prowadzenia – niezależnie od warunków na drodze.

Kleber Quadraxer 2 może pochwalić się kategorią B w zakresie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. W porównaniu z poprzedniczką, droga hamowania została skrócona o 1,6 m, a ryzyko aquaplaningu zmniejszone dzięki kierunkowej rzeźbie bieżnika o układzie V i kanałom rynnowym Toboggan.

Nowa opona dobrze sprawdza się także na suchej nawierzchni, osiągając drogę  hamowania krótszą o 3,5 m, w porównaniu do Kleber Quadraxer. Zawdzięcza to zastosowaniu lameli Flexing Points, które optymalizują powierzchnię styku opony z nawierzchnią.

Zmienione ukierunkowanie lameli zapewnia skuteczne ruszanie z miejsca i hamowanie na zaśnieżonych nawierzchniach. Osiągi te potwierdza oznaczenie 3PMSF (płatek śniegu wpisany w górę o 3 szczytach).

W porównaniu z konkurencyjną Hankook Kinergy 4S, Kleber Quadraxer 2 osiąga przebiegi większe o około 9 miesięcy.

Kleber Quadraxer 2 jest dostępna w sprzedaży od maja 2016 r. w rozmiarach 17 cali i wyższych.

Dowiedz się więcej

Nowatorskie opony w wyścigu 24h Le Mans
Nowatorskie opony w wyścigu 24h Le Mans

W najbliższą sobotę rusza kolejny wyścig 24h Le Mans. W ciągu jednej doby poszczególne zespoły będą starały się przejechać jak najdłuższy dystans na torze Circuit de la Sarthe. Zawodników wspierać będą najnowsze rozwiązania producentów motoryzacyjnych. W tym roku większość startujących zespołów wybrała opony Michelin przygotowane specjalnie na tę okazję. W 24-godzinnej rywalizacji na oponach Michelin […]

Producent rozwija gamę opon letnio-zimowych
Producent rozwija gamę opon letnio-zimowych

Pierwsza opona letnia posiadająca jednocześnie homologację zimową MICHELIN CrossClimate jest dostępna w kolejnych nowych rozmiarach, a od września pojawi się również w wersji do aut segmentu SUV. Michelin CrossClimate tworzy nową kategorię opon łączącą technologie ogumienia zimowego i letniego, co do tej pory uważano za niemożliwe. Po rozszerzeniu gamy kierowcy samochodów osobowych mogą wybierać spośród […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!