MANN-FILTER wprowadza na rynek nowy filtr kabinowy

11 maja 2016, 13:40

Nowy filtr FreciousPlus zapewnia wyższą ochronę przed alergenami, pleśnią i drobnym pyłem.

Zgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia, alergie to czwarte najczęstsze przewlekłe schorzenie na świecie. Tylko w Niemczech dotykają one ok. 20–25% populacji. Do ich powstawania przyczyniają się także różnorodne cząsteczki drobnego pyłu, które zagrażają szczególnie mieszkańcom dużych miast i terenów przemysłowych.

Pyłki, bakterie i inne drobne cząstki obecne są również w samochodach, wywołując reakcje alergiczne u podatnych na nie pasażerów. Idealnym rozwiązaniem problemu alergenów w samochodach jest nowy filtr kabinowy FreciousPlus grupy MANN+HUMMEL. Ten światowy lider w dziedzinie filtracji opracował nową warstwę filtrującą pokrytą biofunkcjonalną powłoką, która nie tylko wiąże czynniki uczulające, ale także zmniejsza rozwój bakterii i pleśni o ponad 98% oraz powstrzymuje je przed wnikaniem do wnętrza pojazdu za pośrednictwem układu wentylacyjnego. Wysokowydajny materiał filtracyjny ogranicza także niemal w 100% przenikanie drobnego pyłu. Warstwa wysokiej jakości granulatu węgla aktywnego absorbuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, takie jak ozon, dwutlenek siarki czy tlenki azotu.

Nowa warstwa filtracyjna zawdzięcza swoje antyalergiczne działanie innowacyjnej, opartej o substancje pochodzenia naturalnego powłoce polifenolowej. Działa ona jak klatka, która wychwytuje i wiąże alergeny w ponad 98 procentach. Polifenole występują w środowisku naturalnym w wielu roślinach, m.in. w zielonej herbacie, owocach granatu oraz cytrusach. Posiadają one zdolność wiązania i tym samym unieszkodliwiania alergenów.

Filtr FreciousPlus zostanie wprowadzony na niezależne rynki części zamiennych w całej Europie przez spółkę MANN-FILTER na początku roku 2016. Na pozostałych rynkach pojawi się w późniejszym czasie. Ten nowy filtr kabinowy został już dostosowany do wielu modeli aut różnych producentów.

Na stronie internetowej www.frecious-plus.com dostępne są informacje przeznaczone dla kierowców, hurtowni części samochodowych oraz warsztatów, zainteresowanych nowym filtrem firmy MANN+FILTER oraz jego funkcjami. Kierowcy znajdą tam również filtry kabinowe pasujące do ich samochodów oraz adresy lokalnych sklepów i warsztatów dystrybuujących filtr FreciousPlus.

Filtr ten należy wymieniać po przejechaniu kolejnych 15 000 kilometrów lub raz na rok. FreciousPlus jest produktem o standardowej jakości oryginalnego wyposażenia.

Artykuł sponsorowany MANN-FILTER

Dowiedz się więcej

Większe zagrożenie alergią na skutek kontaktu z ambrozją
Większe zagrożenie alergią na skutek kontaktu z ambrozją

W Europie alergie stają się coraz bardziej dokuczliwe dla alergików. Pyłki ambrozji bylicolistnej powodują, że u alergików i astmatyków dolegliwości pogarszają się, a okres ich występowania wydłuża się niejednokrotnie aż do jesieni. Filtry kabinowe MANN-FILTER blokują agresywne pyłki Ponieważ objawy alergii szczególnie w trakcie jazdy samochodem mogą narazić na niebezpieczeństwo, to odpowiednią ochronę zapewniają filtry […]

Targi ProfiAuto Show 2016: MANN FILTER
Targi ProfiAuto Show 2016: MANN FILTER

MANN FILTER na targach ProfiAuto prezentował trzy swoje filtry kabinowe przeznaczone dla wymagających kierowców. MANN FILTER wystawił trzy nowe filtry kabinowe i zaprezentował na multimedialnym stole, jak one działałają. Mogliśmy zapoznać się ze specyfiką filtrów z rodziny CU, CUK z aktywnym węglem i FreciousPlus z warstwą biofunkcjonalną i antyalergiczną. Filtry kabinowe są najbardziej zaawansowane jeśli […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!