Zwykła szmatka czy efektywne czyściwo?

24 marca 2016, 8:29

Kompleksowe, zaawansowane technicznie maszyny i urządzenia, szczególnie w takich obszarach jak mechanika precyzyjna czy naprawa pojazdów itp., muszą być regularnie czyszczone i utrzymywane w nienagannym stanie.

Osiąga się to różnymi metodami, ale najczęściej wykorzystywane są po prostu pocięte kawałki szmat, które nie są ani wydajne, ani ekonomiczne w użyciu. Natomiast MEWA, proponując tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku wraz z obsługą serwisową, oferuje profesjonalne rozwiązanie dla wszystkich branż.

Czyściwo wielokrotnego użytku różni się od zwykłej szmatki tym, że wykonane jest ze specjalnej przędzy, dzięki której posiada nadzwyczajne właściwości chłonne i nie pozostawia kłaczków podczas czyszczenia. Nie zapewniają tego zwykłe pocięte szmatki, które szybko się brudzą i nadają się do wyrzucenia. 

Czyściwo wielokrotnego użytku firmy MEWA ma zatem wiele właściwości, które w sposób zasadniczy różnią je od zwykłej szmatki:

  • jest wytrzymałe i efektywne,
  • posiada dobre właściwości chłonne i czyszczące,
  • szybko i niezawodnie usuwa zanieczyszczenia takie jak oleje, farby, rozpuszczalniki i tłuszcze,
  • bardzo szybko wchłania ciecze (półtora razy więcej niż jego własna masa),
  • jest przyjazne dla środowiska, bowiem wielokrotne zastosowanie czyściwa umożliwia znaczne zredukowanie ilości substancji niebezpiecznych. Czyściwo takie może być prane i ponownie stosowane do 50 razy.


Wplecione kolorowe włókna pozwalają zarówno klientom, jaki i zakładom firmy MEWA piorącym czyściwa, odróżnić jego poszczególne rodzaje, zależnie od przeznaczenia. Czerwony kolor oznacza czyściwa przeznaczone dla warsztatów samochodowych, zielony – to czyściwa dla drukarni, a kolor niebieski zarezerwowany jest dla czyściw stosowanych w przemyśle metalowym.

Użytkownik dostaje czyściwo o dobrych właściwościach chłonnych i czyszczących w ramach pełnej obsługi ze strony usługodawcy, który przejmuje w ten sposób obowiązki dotyczące czyściw, wynikające z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Ostatecznie użytkownik oszczędza czas i nakłady związane z zamawianiem, składowaniem i logistyką.

Dowiedz się więcej

Czystość ma wpływ na postrzeganie firmy przez klientów
Czystość ma wpływ na postrzeganie firmy przez klientów

Czyste wnętrze w dużym stopniu ma wpływ na wizerunek firmy. Szczególnie ważne jest to w zimie, gdy mokre i zabłocone buty, śnieg i błoto powodują zabrudzenia w warsztacie i w recepcji. Jeśli warsztat motoryzacyjny chce zrobić dobre pierwsze wrażenie na swoich klientach, nie może sobie pozwolić na to, by maty przy wejściu były brudne, zaniedbane, […]

Bezpieczne czyściwo w pojemniku SaCon
Bezpieczne czyściwo w pojemniku SaCon

W trakcie czyszczenia maszyn i urządzeń często stosowane są czyściwa tekstylne wchłaniające tłuszcze, rozpuszczalniki i płyny czyszczące, jak też oleje. Własnie z tego powodu są one łatwopalne. A to może oznaczać zagrożenie pożarem. Substancje zanieczyszczające znajdujące się w zużytym czyściwie, mające zdolność do samonagrzewania się, mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać […]

Mikroorganizmy czyszczą zabrudzone części maszyn – myjka Bio-Cricle do wynajęcia
Mikroorganizmy czyszczą zabrudzone części maszyn – myjka Bio-Cricle do wynajęcia

Urządzenie do mycia części stanowi rozszerzenie oferty usług w zakresie tekstylnych czyściw przemysłowych wielokrotnego użytku firmy MEWA. Urządzenie BIO-CIRCLE jest zintegrowane z systemem tzw. pełnej obsługi, oferowanej przez firmę. Serwis ten obejmuje dostawę urządzenia i instruktaż, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę szybko zużywających się części, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.    […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Rafal, 1 kwietnia 2016, 22:36 0 0

Problemem pozostaje Cena

Odpowiedz

Kasia, 12 lutego 2020, 22:29 0 0

Przy obecnych cenach utylizacji....Nie. zweryfikuj koszt tygodniowy w obu firmach

Odpowiedz

Anonim, 5 kwietnia 2016, 20:06 0 0

Przede wszystkim uczciwość wszystkich firm oferujących tego typu usługi

Odpowiedz

Bosch service , 9 września 2016, 12:14 0 -2

Nie jest to najtańsza opcja. Przymierzalem się długo, jestem w firmie BIM. Dużo lepsze warunki, elastyczne podejście.

Odpowiedz

Anonim, 16 grudnia 2016, 11:57 2 -5

lepiej nie podpisywać umowy z firmą BIM! Zachowanie zarządu poniżej krytycznej! mili tylko przy podpisaniu niejasnej umowy.

Odpowiedz

Kasia, 12 lutego 2020, 22:27 0 0

W umowie BIM jest 10 punktów. Czas trwania umowy jest od do. Nie.masz pojęcia o niejasności umowy.

Odpowiedz

Anonim, 25 listopada 2016, 12:08 0 -1

Proszę przeanalizować umowę przed podpisaniem, bardzo ciekawa, zwłaszcza jeśli chodzi o jej rozwiązanie.

Odpowiedz